Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Merlin.pl wystąpił z wnioskiem o upadłość układową

Jak podała Czerwona Torebka, Merlin.pl – jej spółka zależna, złożył w sądzie wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu.

Sklep internetowy Merlin.pl, którego szansą na przetrwanie było przejęcie przez spółkę Topmall, z początkiem grudnia 2015 roku wstrzymał sprzedaż, a w tym miesiącu ma zwolnić ponad 100 pracowników. Okazuje się, że to nie koniec problemów Merlin.pl., gdyż 28 grudnia 2015 roku złożono Sądzie Rejonowym Poznań – Stare Miasto, wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu.

W połowie grudnia wierzyciele Meriln.pl – Virtualo, Dante oraz Sejf Danych, złożyli wnioski o ogłoszenie upadłości tej spółki obejmującej likwidację majątku. Wcześniej z podobnymi wnioskami zgłosili się także Rekman, Herlitz, Perfect Eye Optic, VOL Solutions, Burda Publishing i TM Toys. Tylko jeden wniosek, złożony przez Exorigo – Upos, został umorzony.

Z końcem listopada Czerwona Torebka, właściciel Merlin.pl, zawarła umowę wydzierżawienia na 10 lat e-sklepu spółce Topmall. Z początkowych zapewnień wynikało, że Topmall chce rozpocząć pracę nad wyciągnięciem serwisu z kłopotów, zaczynając od odbudowania zaufania klientów i dostawców, a także przenieść witrynę na swoją platformę softwarową i stopniowo ją rozwijać.

Topmall zapowiedział jednak, że do końca stycznia 2016 roku zwolni grupowo 104 pracowników. Zwolnienia te są spowodowane koniecznością reorganizacji firmy w celu maksymalnego ograniczenia kosztów działalności, jak argumentuje Topmall.