Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Musical o Wiedźminie już we wrześniu!

Premiera musicalu „Wiedźmin” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, będącego adaptacją twórczości Andrzeja Sapkowskiego, odbędzie się już 15 września 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Tymczasem wystartowały castingi do głównych ról w spektaklu.

Scenografią zajął się Damian Styrna, teksty piosenek stworzy Rafał Dziwisz, muzykę skomponuje Piotr Dziubek, a choreografią zajmie się Jarek Stańka. Wojciech Kościelniak ma już spore doświadczenie w reżyserii musicali, na swoim koncie ma już m.in. “Bal w operze”, “Lalkę” czy “Chłopów”. Choć główna siła spektaklu ma bazować na aktorach, to wzbogacony zostanie on nowoczesnymi technologiami.

Obecnie trwa casting do ról Geralta z Rivii oraz Ciri, swoje zgłoszenia możecie przesyłać do 21 stycznia. Jakie są wymagania twórców odnośnie tych postaci?

W przypadku Wiedźmina (Geralta z Rivii) zapraszamy bardzo dobrze śpiewających aktorów (nie amatorów) między 25 a 45 rokiem życia, sprawnych aktorsko, ruchowo, wysportowanych, wysokich, dyspozycyjnych od początku lutego do dnia premiery oraz w terminach eksploatacji przedstawień. Znajomość języka polskiego wymagana na poziomie średnim (można grać z wyczuwalnym obcym akcentem). Na castingu wymagana będzie prezentacja tekstu oraz piosenki- materiały do pobrania poniżej.
W przypadku roli Ciri zapraszamy dziewczynki (6–10 lat). Bardzo dobrze śpiewające, odważne, rezolutne, komunikatywne, mile widziane doświadczenie aktorskie. Na castingu wymagana będzie prezentacja tekstu (do pobrania poniżej) oraz dowolnej piosenki.

Szczegóły castingów i zgłoszeń znajdziecie pod tym adresem.

Dwa tomy opowiadań oraz pięciotomowa saga o wiedźminie z Rivii to chyba najbardziej rozpoznawalne teksty polskiej fantastyki. Stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego postać Geralta zjednała sobie serca fanów w różnym wieku i – czego dowodzą kolejne wznowienia – wciąż zyskuje nowych zwolenników. Wiedźmin jest mutantem stworzonym w wyniku eksperymentów, mającym chronić ludzkość przed potworami, jednak z czasem staje przed pytaniem, czy najgorszymi potworami nie są ludzie. Opowieść rozgrywa się w awanturniczym, paraśredniowiecznym sztafażu, jednocześnie bawiąc czytelnika intertekstualnością. Postać Białego Wilka dodatkowo rozpropagowały na całym świecie gry autorstwa studia CD Project RED.