Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Najważniejsze święto fantastyki zawita w te wakacje do Lublina!

Do Polconu 2017 pozostało już mniej niż miesiąc, czas najwyższy zatem na przypomnie-nie, że podczas imprezy zostaną przyznane „Zajdle”, oraz na krótkie podsumowanie dotychczasowych informacji na temat gości Polconu.

Bardzo miło nam przypomnieć, że w tym roku do Lublina zawita Jadwiga Zajdel, któ-rej obecność uświetni uroczystość wręczenia nagrody na najlepszą polską powieść i opowia-danie fantastyczne. Warto również pamiętać, że organizatorzy Polconu 2017 dali możliwość wzięcia udziału w głosowaniu tym wszystkim, którzy nie mogą się osobiście zjawić w Lublinie w ostatni weekend sierpnia. Aby wziąć udział w głosowaniu korespondencyjnym, wystarczy wykupić akredytację wspierającą.

Swoją obecność na tegorocznym Polconie potwierdza z tygodnia na tydzień coraz więcej gwiazd fantastyki, zarówno tych już solidnie osadzonych na firmamencie, jak i dopiero wschodzących. Do Lublina przyjadą twórcy z całej Polski, jak również pisarze zagraniczni, nie zabraknie też takich, którzy nigdzie przyjeżdżać nie musza, bo od dawna mieszkają w mieście największych inspiracji po tej stronie Wisły.
Pięciokrotna laureatka „Zajdla” Anna Kańtoch, lubelscy fani i popularyzatorzy fanta-styki Krzysztof Drozd i Paweł Frelik oraz Dom Wydawniczy Rebis otwierają listę gości Pol-conu jako jego Goście Honorowi.

Na Polconie będziecie mieli możliwość spotkania z Angusem Watsonem, twórcą epickiej „żelaznej” trylogii, LavieTidharem, odpowiedzialnym między innymi za steampun-kową trylogię The BookmanHistories, oraz z Catherynne M. Valente, piszącą w klimatach mythpunkowych.
Spośród polskich autorów na Polconie swoją obecność zapowiedzieli samifantastyczni pisarze: Jacek Komuda, Jakub Ćwiek, Robert M. Wegner, Magdalena Kozak, Rafał Kosik, Martyna Raduchowska, Marcin Przybyłek, Michał Gołkowski, Tomasz Kołodziejczak, Stefan Darda, Witold Jabłoński, Krzysztof Piskorski, Michał Cetnarowski, Jacek Inglot, Marta Kisiel, Katarzyna B. Miszczuk, Marta Krajewska i Radek Rak. Lublin reprezentować będą „we-teranka” Agnieszka Hałas i debiutujący w tym roku „Amnezjakiem” Jakub Nowak.

Na Polconie nie może również zabraknąć twórców komiksów, których reprezentować będą Hubert Ronek, Jacek Gdaniec i Artur Wabik, oraz publicystów, w gronie których wy-różnić trzeba kojarzonego od zawsze z polską fantastyką Macieja Parowskiego oraz przed-stawiciela nowej fali Bartka Czartoryskiego.

Ostatni tydzień przyniósł wiele świetnych informacji ze świata Polcon2017:
– w niedzielę 23 lipca dowiedzieliśmy się, że na Polconie zagra Ethnopolia, zespół folkowy inspirujący się nie tylko polskimi brzmieniami
– w poniedziałek 24 lipca organizatorzy zaserwowali nam dawkę skondensowanej wiedzy podróżniczej, dzięki czemu nikt się nie zgubi w trakcie podróży na Polcon.
– wtorek 25 lipca przyniósł dobre wieści przede wszystkim dla wielbicieli e-sportów. Streamy z LoLa poprowadzą Dawid „Dejv” Olszewski i Karol „Sachar” Suchecki.
– Kolega Ignacy na Polconie! W środę 26 lipca otrzymaliśmy potwierdzone info, że jego pra-wie 300 tysięcy subskrybentów będzie mogło spotkać się z nim na żywo