Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Nominacje do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego

Komisja Elektorów, złożona z czterdziestu opiniotwórczych czytelników i krytyków literatury fantastycznej, oddała w terminie od 1 do 15 kwietnia 2019 roku głosy na najlepszy utwór fantastyczny opublikowany w 2018 roku.

Pierwsze miejsce wśród nominowanych zajęła powieść “Każde martwe marzenie” Roberta M. Wegnera, która zebrała aż 108 punktów, drugie miejsce z wynikiem 76 punktów zdobyła “Woda na sicie. Apokryf czarownicy” Anny Brzezińskiej, zaś trzeci na podium nominacji stanął Jacek Dukaj z opowiadaniem “Imperium chmur” z antologii “Inne Światy”, ta krótka forma zdobyła 44 punkty, tylko o jeden punkt wyprzedzając “Toń” Marty Kisiel i “Sente” Michała Cholewy.

Pełna lista nominowanych:

Robert M. Wegner, “Każde martwe marzenie” – 108 punktów

Anna Brzezińska, “Woda na sicie. Apokryf czarownicy” – 76 punktów

Jacek Dukaj, “Imperium chmur” – 44 punkty

Marta Kisiel, “Toń” – 43 punkty

Michał Cholewa, “Sente” – 43 punkty

Anna Kańtoch, “Tajemnica godziny trzynastej” – 29 punktów

Martyna Raduchowska, “Spektrum” – 29 punktów

Udostępniamy także listę Elektorów, którzy oddali ważny głos w nominacjach do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego w porządku alfabetycznym:

  1. Bronhard Marcin
  2. Chojnowska Agnieszka
  3. Ciurski Waldemar
  4. Czostkiewicz Tadeusz
  5. Dagajew Michał
  6. Dembowski Paweł
  7. Deptuch Paweł
  8. Falenta Krzysztof
  9. Gabrych Piotr
  10. Gruszczyński Waldemar
  11. Guzy Marcin
  12. Kajtanowska Beata
  13. Kietzman Krzysztof
  14. Klęczar Aleksandra
  15. Knyszyński Marcin
  16. Kowalewska Kinga
  17. Koziełło Tomasz
  18. Krawczyk Stanisław
  19. Księski Krzysztof
  20. Laudański Paweł
  21. Łopatka Bartłomiej
  22. Małek Magdalena
  23. Marcinkowski Tomasz
  24. Marczyńska-Goldstein Ewa
  25. Myszkiewicz Igor
  26. Pers Jolanta
  27. Rajchel Beata
  28. Rak Piotr
  29. Ratajczyk Jarosław
  30. Siekierzyński Witold
  31. Skalski Adam
  32. Słupek Joanna
  33. Stawniak Magdalena
  34. Strzępa Maciej
  35. Szczepaniak Grzegorz
  36. Śliwiak Rafał
  37. Witek Joanna
  38. Wronka Tymoteusz
  39. Zieliński Sławomir
  40. Zwierzchowski Marcin

Źródło: nagroda-zulawskiego.pl