Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Nowa Fantastyka na październik

Od dziś w kioskach można nabyć październikowy numer „Nowej Fantastyki”.

W dziale publicystyki czeka na czytelników omówienie Piotra Goćka, skoncentrowane na różnicach w wizjach obcej okupacji zależnych od regionu powstania. Jakub Ćwiek postara się przybliżyć sylwetkę i twórczość Quentina Tarantino. Michał Cetnarowski opowie i przeanalizuje fenomen „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Roberta M. Wegnera. Witold Vargas zaprezentuje „Fizjologa” w ramach cyklu „Legendarz”. Nie zabraknie też felietonów (Orbitowskiego, Kosika, Wattsa i Kołodziejczaka), zapowiedzi i recenzji.

W tym numerze będzie pięć opowiadań – trzy rodzimego pochodzenia i po jednym z zachodniej i wschodniej granicy. Na łamach zagości wreszcie Eleanor Arnason, dotychczas niepublikowana nad Wisłą autora, nominowana do Hugo i Nebuli. Na kartach czasopisma będzie można też znaleźć kolejny komiksowy szort ze świata Lila i Puta.

Z nowości w miesięczniku coś dla miłośników papierowego RPG, bowiem w numerze dostępna będzie „Noc komety”, scenariusz, którego ponoć można rozegrać w każdym dostępnym w Polsce systemie Warhammera.


Źródło: Nowa Fantastyka/Facebook