Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Nyskon się zbliża

W przedostatni weekend lipca wystartuje trzecia edycja Nyskonu, konwentu poświęconego różnym wariantom fantastyki, który po raz kolejny będzie gościć na terenie nyskich fortów.

Wydarzenie będzie trwać od piątku 19 sierpnia do niedzieli 21 sierpnia. Impreza ma być podzielona na kilka stref tematycznych: m.in. Fantasy, Pasja, Stalker czy Furry. Podczas trwającego trzy dni konwentu uczestnicy będą mogli wziąć udział w prelekcjach, wspólnych grach, konkursach bądź warsztatach, ale to nie tylko zabawa dedykowana dla starszych, rodziny i nieco młodsi również znajdą tam atrakcje dla siebie.

Od pierwszej edycji event cieszy się niegasnącym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców oraz fanów fantastyki z całej Polski, a to pozwala mu się ciągle rozwijać i szykować nowości. Co więcej, na Nyskonie spotkać można wielu interesujących gości, jak Milena Wójtowicz, Krzysztof Haladyn czy Wołodymyr Arenev.

A pierwszego dnia konwentu odbędzie się ponadto Funtastyczna Parada, mająca na celu promowanie imprezy. Podczas niej cosplayerzy i uliczny teatr zaprezentują się mieszkańcom miasta. Wydarzenie towarzyszące podzielone zostało na trzy części – prezentację grup zorganizowanych, przemarsz z elementami performance’u oraz atrakcje na Wieży Ciśnień i w Forcie Prusy.

Nyskon zorganizowało Stowarzyszenie Ad Astra oraz Gry Niebanalne.


Źródło: nyskon.pl