Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Patricia Briggs gościem Pyrkonu!

Jedną z gwiazd bloku literackiego kolejnej edycji Pyrkonu będzie światowej sławy pisarka literatury fantasy i urban fantasy, twórca m.in. cyklu o Mercy Thompson, Alfa i Omega czy Sianim Series – Patricia Briggs.

Briggs znajduje się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się autorów na liście New York Times z serią o Mercy Thompson i do tej pory napisała dwadzieścia cztery książki; obecnie pisze powieść numer dwadzieścia pięć. Jej opowiadania umieszczono w kilku antologiach podobnie jak serię komiksów i powieści graficznych opartych na seriach Mercy Thompson oraz Alpha i Omega.

Patricia Briggs rozpoczęła swoją karierę tworząc tradycyjne powieści high fantasy w 1993 roku, natomiast w 2006 roku nastąpiła zmiana warsztatu i Patty zajęła się gatunkiem urban fantasy. Zew księżyca (2006) to pierwsza powieść sygnowana jej nazwiskiem opowiadająca o Mercy. Niekończąca się przygoda sprawia, że czytelnicy chcą więcej i wieść o tej ekscytującej, nowej, serii urban fantasy opowiadającej o zmiennokształtnej dziewczynie-mechaniku roznosi się niezwykle szybko. Seria ta stale rozrasta się wraz z wydaniem kolejnej książki.

Źródło: Pyrkon