Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Percival Schuttenbach, Vecordia oraz MindwhispeR na Coperniconie!

Mamy dziś dla Was kolejną gorącą wiadomość! O tym, że na Coperniconie 2011 odbywać się będzie koncert wiedzieliście, ale o tym kto na nim wystąpi, w jakiej scenerii i jak świetny to koncert będzie dowiecie się dopiero dziś! Organizatorzy Festiwalu Gier i Fantastyki „Copernicon” mają prawdziwy zaszczyt zaprosić Was na festiwalowy koncert, który odbywać się będzie w dniu 14października (piątek) w toruńskim klubie Lizard King! PERCIVAL SCHUTTENBACH, VECORDIA oraz MINDWHISPER wystąpią przed wami w niezwykłym, klimatycznym koncercie organizowanym specjalnie dla Was!

Wstęp na koncert dla uczestników Coperniconu 2011 jest bezpłatny (za okazaniem na bramce identyfikatora imprezy), zaś dla wszystkich innych wejściówka kosztuje tylko 5 zł. O dokładnej godzinie będziemy Was informować na bieżąco.

Percival Schuttenbach – polski zespół folkmetalowy powstały w Lubinie w 1999 roku. Ich muzyka to słowiański folk metal z wpływami folk-rocka i rocka progresywnego, a nawet prog-metalu. Sam zespół określa swoją muzykę jako „Nową Falę Polskiego Heavy Folku”. Muzycy wykorzystują obok instrumentów współczesnych także instrumenty tradycyjne, ludowe i etniczne. Muzyka to często tradycyjne pieśni z terenów całej Słowiańszczyzny w nowej, nierzadko metalowej, ciężkiej aranżacji. Teksty w zdecydowanej większości śpiewane są w oryginalnych językach.

Vecordia – ten grający muzykę folk metalową zespół został założony w czerwcu 2008 roku. Ich utwory to połączenie wielu gatunków, od death metalu po muzykę klasyczną. Charakterystyczne brzmienie kapela uzyskuje dzięki damskiemu wokalowi, wirtuozerskim klawiszom, szerokiego instrumentarium (w tym instr. skrzypcowe), surowych, metalowych gitar i sprawnej sekcji rytmicznej.

Zespół MindwhispeR powstał w 2007 roku w Toruniu. Grupa określa swoją twórczość jako symfoniczny melodyjny metal z elementami metalu progresywnego, co tworzy bardzo ciekawą mieszankę. Tło budowane przez klawisze, zaostrzone ciężkimi gitarami nabiera tempa poprzez ciekawą sekcję rytmiczną. Wszystko dopełniają dwa charyzmatyczne wokale – męski i kobiecy.