Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Peter V. Brett i Peadar Ó Guilín gośćmi Pyrkonu

Organizatorzy Festiwalu Fantastyki Pyrkon ogłosili, że tegoroczną edycję konwentu odwiedzą pisarze Peter V. Brett i Peadar Ó Guilín. Kogo jeszcze będziecie mogli spotkać w Poznaniu?

Peter V. Brett to urodzony w 1973 roku amerykański pisarz fantasy. Jest autorem cyklu demonicznego, który rozpoczął tomem „Malowany Człowiek”. Powieść ta została okrzyknięta najbardziej błyskotliwym debiutem fantastycznym ostatnich lat i przetłumaczono ją na aż 25 języków. Peter V. Brett studiował na uniwersytecie w Buffalo, gdzie zdobył licencjat z literatury angielskiej.

Peter V. Brett

Autor „The Call”, Peadar Ó Guilín, również będzie gościem Pyrkonu! To irlandzki pisarz, pracujący w firmie komputerowej w Dublinie. Posługuje się biegle czterema językami: angielskim, francuskim, włoskim i irlandzkim. Autor opowiadań, scenariuszy teatralnych, komiksów i powieści Young Adult. Inspiracją dla jego książek są rodzima i celtycka mitologia oraz piękne północno-zachodnie krajobrazy Irlandii, w których otoczeniu dorastał. Jego pisarski debiut został przetłumaczony na osiem języków, w tym japoński i koreański.Obecnie pracuje nad kolejną częścią „The Call”. Pierwszy tom cyklu przeniesie cię do świata, w którym niebezpieczeństwo jest codziennością. Tutaj w każdej chwili możesz zniknąć i znaleźć się w krainie, w której musisz walczyć o przetrwanie. Masz tylko trzy minuty na uratowanie życia. A zegar już ruszył.

Kolejną pisarką, która będzie gościem Pyrkonu jest Alwyn Hamilton. Urodziła się w Toronto, ale później wraz z rodzicami przeprowadziła się do Francji. Dorastanie w niewielkim mieście zmusiło Alwyn do znalezienia jakiegoś hobby, w celu zabicia nudy. Zafascynowały ją książki o tematyce fantasy. Po opuszczeniu Francji, studiowała historię sztuki na uniwersytecie w Cambridge, a następnie zamieszkała w Londynie. Częste przeprowadzki nie sprawiły, że Alwyn Hamilton nie może posiadać wielu książek – wręcz przeciwnie. W Polsce ukazuje się jej cykl o Buntowniczce z pustyni, który czeka na swoją ekranizację. Główna bohaterka ucieka ze swojego miasteczka, a następnie jest zmuszona przemierzać niebezpieczne piaski pustyni. Nie spodziewa się, że napotka na swej drodze prawdziwą rewolucję.

Epic Voice Guy nadchodzi, czyli Jon Bailey także dołączył do grona Gości Pyrkonu 2018. Filmy, seriale, gry, reklamy, itp. Właśnie tam można usłyszeć ten głos! Jon przyjedzie do nas z samych Stanów Zjednoczonych. Wychował się w pobliżu Memphis, a zamiłowanie do podkładania głosów towarzyszy mu od najmłodszych lat. Inspirowany Peterem Cullenem, dziś tworzy własną historię sławy, jako aktor głosowy.

Słowiańskie upiory nawiedzą Pyrkon – Paulina Hendel także została gościem Festiwalu! Paulina Hendel znana jest z artykułów do prasy kobiecej oraz trzytomowej serii fantasy pt. „Zapomniana księga”. Jej zainteresowania to przede wszystkim polska literatura fantastyczna oraz twórczość Terry’ego Prattchet’a. Obecnie skupia się na serii dla młodzieży pt. „Żniwiarz, która opowiada o losach Magdy, skrywającej pewien sekret. Główna bohaterka w wolnych chwilach tropi upiory rodem z słowiańskich legend.

Natomiast w Strefie Fabularnej pojawi się Bartosz „Zioło” Zioło Początki jego kariery dotyczącej gier, to rok 1989. To właśnie wtedy Bartosz Zioło zagrał w swoją pierwszą grę – „Pong”. Maniak gier wideo, obeznany w planszówkach i w rpg, w które grał już w podstawówce. Jednak jego konikiem są zdecydowanie larpy, to właśnie z nich się obecnie utrzymuje. Prowadził scenariusze na zagranicznych festiwalach – w Czechach, Danii i Norwegii. Propaguje wolną formę i nowatorskie rozwiązania. Pisze artykuły do magazynów związanych z tą tematyką. Współorganizator festiwali fantastycznych „Inne Sfery”, larpowych „Hardkon” oraz pierwszej w Polsce konferencji larpowej „Kola”. Wielokrotni sędzia w konkursach larpowych (włączając „Złote Maski” na Pyrkonie).

Pyrkon to festiwal dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki, który od samego początku (w 2000 roku) organizuje w Poznaniu Klub Fantastyki „Druga Era”. Teraz ruszyła przedsprzedaż biletów na przyszłoroczną edycję festiwalu, którą zaplanowano na 18-20 maja 2018 roku. Dostępne są w niej wyłącznie bilety 3-dniowe. Karnety będą sprzedawane w dwóch progach cenowych:

Do 30 kwietnia – 99 zł
Od 1 maja do momentu rozpoczęcia Pyrkonu oraz w kasach podczas Festiwalu – 119 zł
Szczegółowe informacje znajdziecie pod tym adresem: pyrkon.pl

Źródło: informacja prasowa