Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Pierwsi goście Dni Fantastyki

Organizatorzy ujawniają nazwiska pierwszych gości zbliżającej się piętnastej edycji Dni Fantastyki we Wrocławiu.

W tym roku wśród gości konwentu będzie można spotkać dwóch wybitnych polskich aktorów – Roberta Więckiewicza i Krzysztofa Kowalewskiego, znanych nie tylko z ról filmowych, ale również dubbingów.

Innym ważnym gościem, który przyjedzie na wrocławski festiwal będzie ceniony w Polsce i za granicą rysownik i ilustrator, twórca kultowego komiksu “Thorgal”, Grzegorz Rosiński. W ramach Dni Fantastyki 2019 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy “Rosiński Fantastyczny” oraz spotkanie z twórcą.

To jednak tylko dopiero początek znanych nazwisk na festiwalu. Swoją obecnością potwierdzili również tłumacz cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” Michał Jakuszewski, autor komiksów i książek dla dzieci Daniel Chmielewski, aktor teatralny Paweł Sakowski, który znalazł się na planie filmowym ostatniego sezonu „Gry o Tron”, pisarki Dominika Węcławek, Agnieszka Hałas i Milena Wójtowicz. Jak zapewniają organizatorzy, to dopiero początek długiej listy gości tegorocznych DF-ów.

Jeszcze do 26 maja można włączyć się w tworzenia programu imprezy. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia prelegentów poprzez formularz zamieszczony na ich stronie www.dnifantastyki.pl w zakładce “Program”. Twórcy, którzy znajdą się w ostatecznym programie imprezy otrzymają tradycyjnie zniżki na karnety na festiwal.

 

Dni Fantastyki 2019 / 5-7 lipca 2019 / Wrocław

Organizator: Centrum Kultury “Zamek” we Wrocławiu