Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Polcon już w tym tygodniu!

W najbliższy czwartek w Białymstoku odbędzie się Polcon – szczególne wydarzenie na mapie polskich imprez fantastycznych, bowiem to właśnie na nim dokonuje się wyboru laureatów Zajdla. W dniach 8-11 sierpnia na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku spotkają się pisarze, twórcy, naukowcy, przedstawiciele branży wydawniczej, prelegenci i fani.

Każdy uczestnik, który wykupi akredytację na cztery dni, otrzyma kartę do głosowania na Nagrodę Zajdla i będzie mógł dokonać wyboru najlepszych tekstów w dwóch kategoriach – powieść i opowiadanie. Laureatów poznamy na uroczystej Gali, która odbędzie się w sobotę o 19:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury, zaś w niedzielę w samo południe na spotkaniu ze zwycięzcami każdy będzie miał możliwość zadać im pytanie.

Teksty nominowane w kategorii opowiadanie są dostępne za darmo w formie antologii na stronie https://zajdel.art.pl/aktualnosci.html

Zaś program tegorocznego Polconu przedstawia się następująco: https://polcon.pl/plan-godzinowy/

Wśród gości tegorocznej edycji spotkać będzie można cenionych pisarzy, Annę Brzezińską, Witolda Jabłońskiego, Annę Kańtoch, Roberta M. Wegnera, Pawła Majkę, Martynę Raduchowską, Krystynę Chodorowską, Cezarego Zbierzchowskiego czy Rafała Kosika, ponadto nie zabraknie wydawców, popularyzatorów bądź tłumaczy, jak Katarzyna Kosik, Wojtek Sedeńko, Piotr W. Cholewa, Irena Shevchenko bądź Kamil Śmiałkowski.

Na uczestników oprócz licznych paneli dyskusyjnych, prelekcji, spotkań autorskich i premier czekać będą konkursy, warsztaty literackie, gry planszowe i elektroniczne, konkurs cosplay i koncert zespołu Łysa Góra, nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników.


Źródło: polcon.pl