Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Północny larp – SPOT 2016

SPOT 2016 to już siódma edycja konwentu SPOT-kanie z larpami. Ten niewielki konwent jest dedykowany larpom oraz innym grom fabularnym. W tym roku będzie trwać on jeden dzień dłużej niż zazwyczaj, czyli cztery dni. Tegoroczny SPOT odbędzie się w terminie 29 kwietnia – 2 maja na terenie szkoły podstawowej w Baninie (tuż koło Gdańska). Pojawiły się nowe szczegóły konwentu.

Najważniejszą informacją jest oczywiście program. 19 marca organizatorzy skończyli przyjmować punkty programu. Zostało zgłoszonych 30 gier, konkursów, sesji RPG, w tym aż 19 wszelkiej maści larpów! W tym takie larpy jak Wszystko dla N. czy Battlestar Galactica – Olympic Carrier.

Jak co roku twórcy przygotowali klimatyczny RPG room, jeżeli najdzie Was ochota zagrania w spokoju jakiejś sesji. Oprócz tego w przerwach między larpowaniem będziecie mogli zagrać w planszówkę, bo jak co roku wypożyczalnia gier planszowych będzie działać.

Więcej informacji oraz szczegółowe opisy poszczególnych punktów programu znajdziecie pod tym adresem.

spot2016 plakat

Osoby, które nigdy nie brały udziału w podobnym wydarzeniu nie mają się czego obawiać. Specjalnie przygotowane artykuły dostępne na stronie konwentu, przyjazna i chilloutowa atmosfera oraz możliwość pożyczenia strojów i rekwizytów na miejscu zagwarantują Wam szybki oraz bezproblemowy początek przygody z grami fabularnymi.

Jak co roku zostanie rozegrany konkurs Czary – w tym roku już po raz piąty. Czary 2016 zostały zmienione w stosunku do poprzednich lat (m. in. mniejsza skala ocen) i zostaną przyznane w kategoriach: najlepszy larp i najlepszy strój. Dodatkowo zostanie przyznana nagroda publiczności za najlepszy strój. Za wybór najlepszego stroju odpowiada Pracownia Gedeona. Więcej na temat konkursu Czary 2016 znajdziecie pod tym adresem.

Serdecznie zapraszamy na larpową majówkę – na SPOTa 2016!

SPOT 7

Strona główna wydarzenia oraz fanpage anpage na Facebook.

Źródło: informacja prasowa