Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Prawdziwa Ciri czeka na Geralta!

23 sierpnia 2015 w Polsce na świat przyszła pierwsza Cirilla. Teoretycznie rodowód tego imienia sięga do Cyryla (tego od Metodego), ale chyba nikt nie zamierza się łudzić, że to zainteresowanie twórcą głagolicy.

Zuzanna i Piotr, czyli rodzice Cirilli, przyznają zresztą wprost: to od Cirilli Fiony Ellen Riannon, czyli Ciri z “Wiedźmina”. Co ciekawe, pierwszy kontakt Zuzanny z postacią Białego Wilka wcale miał miejsca dzięki opowiadaniom czy grom… a dzięki temu, że jej ojciec oglądał serial z Michałem Żebrowskim. Mąż umocnił jej zainteresowania. Gry CD Projektu wyłącznie utwierdziły ich w przekonaniu, że był to dobry wybór – przyznali rodzice serwisowi GryNieznane. Dodali też, że planują dla Ciri brata i chcą, by nazywał się Geralt. Tym samym byłby to jedenasty Geralt w Polsce.

Jak dla odmiany brzmią najpopularniejsze imiona w Polsce? W roku 2015 najczęściej nadawano imiona Zuzanna, Lena i Julia oraz Jakub, Antoni i Szymon.

Ciri i Geralt nie będą jednak samotni. Wśród polskich dzieci najdziemy także imiona takie jak: Lambert (choć to staropolskie imię, to zapewne Sapkowskiemu zawdzięczamy jego powrót), Lily (oraz Lili i Lilly, czyżby od Lily Potter?), Zoe (z Firefly?), Kaspian (z “Opowieści z Narnii”?) czy Luna (z “Czarodziejki z księżyca”?).

zrodlo: gry nieznane