Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Program Nyskonu

Organizatorzy nyskiego konwentu udostępnili wstępny program wydarzenia.

Rozpiska eventu dostępna jest na oficjalnej stronie imprezy. Punkty programu zostały podzielone według bloków tematycznych: Fantasy, Stalker, Gier Planszowych, Japoński, Furry, Pasji oraz Scenę Główną. Wewnątrz poszczególnych stref również wyróżniają się konkretne obszary, w których będą zorganizowane pokazy, występy, spotkania czy prelekcje.

Od pierwszej edycji event cieszy się niegasnącym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców oraz fanów fantastyki z całej Polski, a to pozwala mu się ciągle rozwijać i szykować nowości. Co więcej, na Nyskonie spotkać można wielu interesujących gości, jak Milena Wójtowicz, Jacek Inglot, Krzysztof Haladyn, Joanna Kanicka czy Wołodymyr Arenev.

Pierwszego dnia konwentu będzie miała miejsce Funtastyczna Parada, której celem jest promowanie imprezy. Podczas niej cosplayerzy i uliczny teatr zaprezentują się mieszkańcom miasta. Wydarzenie towarzyszące podzielone zostało na trzy części – prezentację grup zorganizowanych, przemarsz z elementami performance’u oraz atrakcje na Wieży Ciśnień i w Forcie Prusy.

Nyskon odbędzie się w dniach 19-21 lipca w Nyskim Forcie II (tzw. Twierdza Nysa).


Źródło: nyskon.pl