Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Program Pyrkonu 2016 już dostępny!

XVI edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon zbliża się wielkimi krokami. Pozostały już mniej niż dwa miesiące do 8 kwietnia – dnia, kiedy z całej Polski zjadą się do Poznania miłośnicy fantastycznej literatury, komiksów, seriali, gier planszowych i komputerowych.

W Programie Festiwalu znajdzie się 17 pełnych atrakcji bloków. Wybierać można między innymi wśród Bloku Komiksowego, Naukowego, Dziecięcego, Anglojęzycznego, Festiwalowego (któremu patronujemy) czy też dla Początkujących – pod patronatem Informatora Konwentowego. Każdy – zarówno dopiero raczkujący w tematach fantastycznych, jak i wieloletni fan tematyki – znajdzie tu coś dla siebie.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie pod tym adresem.

Zaproszeni prelegenci na bieżąco potwierdzają swoją obecność. Wśród nich można już wymienić Szymona Cieślińskiego, Michała Rakowicza, Agnieszkę Brodzik, Filipa Taterka, Magdalenę Bednarek, Marcina Przybyłka czy Szymona Żakiewicz. Więcej szczegółów na temat tych osób można znaleźć na stronie www.pyrkon.pl.

Na tegorocznym Pyrkonie nie zabraknie studia Platige Image, które przygotuje projekcję swoich filmów. Reprezentować Platige Image będzie Michał Azarewicz, który poprowadzi prelekcję o cinematikach. Dowiemy się więc, czym one są, jak się je tworzy i jakie wyzwania napotykają ich twórcy. Fanów Wiedźmina może zainteresować informacja, że Michał obiecał zdradzić co nieco na temat ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Wiadomo już także, jakie systemy pojawią się w Bloku Gier Bitewnych. Fanów Science Fiction zainteresować może X-Wing, Warhammer 40k, Star Wars Armada oraz Infinity. Dla tych, którzy bardziej niż science miłują fiction, znajdzie się Warhammer Fantasy Battler, Frostgrave, Warmachne and Hordes i Kings of War. A dla miłośników systemów historycznych będą to Bolt Action, Flames of War, a także Saga.

Tradycyjnie odbędzie się również w tym roku ciesząca się ogromną popularnością Maskarada – Wielki Konkurs Strojów. Odpoczynek od zgiełku zaproponuje nam Obwoźna Czytelnia Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej. Możliwe będzie również uzyskanie tytułu Krewnego Pyrkonu poprzez oddanie krwi w jednym z autobusów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Bilety na Festiwal Fantastyki można nabyć w przedsprzedaży przez serwis internetowy KupBilet.pl. Jak co roku, przyjezdni mają możliwość spędzenia nocy w hali na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tych bardziej wymagających z pewnością ucieszy fakt, że zostały ustalone zniżki na noclegi w okolicznych hotelach i hostelach – więcej informacji znajdziecie na stronie http://pyrkon.pl/2016/nocleg.

Źródło: informacja prasowa