Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Pyrkon. Czytała Krystyna Czubówna

Już 26 kwietnia wystartuje Pyrkon, trzydniowa największa impreza poświęcona fantastyce (i popkulturze) w Polsce. Organizatorzy udostępnili także wideo zapowiadające wydarzenie z udziałem Krystyny Czubówny.

Co prawda program jest jeszcze w budowie, ale na stronie i facebookowym profilu regularnie zamieszczane są informacje o gościach oraz potencjalnych punktach, no i są zdarzenia cykliczne, których nie może zabraknąć na konwencie, jak konkurs cosplay.

Na tegorocznym Pyrkonie odbędzie się zapewne wiele turniejów gier bez prądu, koncert piosenek z spektaklu „Rodzina Adamsów” czy występy grupy aktorskiej z Teatru Ósmego Dnia.

Wśród potwierdzonych na tę chwilę gości są m.in. Ida Pawłowicz, Marcin Kuczyński, Ignacy Trzewiczek, Ben Kane, Andrzej Pilipiuk, Christie Golden, Robert M. Wegner, Rafał Kosik, Michał Gołkowski, Radek Rak, Aneta Jadowska, Christopher Judge bądź Sławomir Wronka.

Pyrkon – ogromna liczba gatunków

Co roku na terenie Poznania można zaobserowwać niesamowite zjawisko migracji wielu gatunków ?Na teren Targów ciągną licznie magowie, wróżki, wampiry, elfy, superbohaterowie, a nawet zombie ?‍♀?‍♀?‍♂?‍♀?‍♂Jaki jest cel tej wędrówki? Tego dowiecie się po obejrzeniu poniżeszego filmuCzytała…a z resztą sami sprawdźcie 🙂

Opublikowany przez Pyrkon Środa, 6 marca 2019