Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Pyrkon dla najmłodszych!

Blok Dziecięcy to możliwość zapewnienia dzieciom dobrej rozrywki podczas konwentu. Tu będą mogły stworzyć dla siebie magiczne przedmioty: kosmitów w ulubionych kolorach i kształtach czy w plastelinowego smoka i, co ważne, zabrać je do domu. Będą miały okazję zapoznać się z książkami dla dzieci pióra takich polskich autorów jak Rafał Kosik i Marcin Mortka.
Przez wszystkie dni konwentu stale dostępne będą gry planszowe dla dzieci, plastelina, masa solna, farbki, pędzle, kleje.
Ponadto od piątku będzie też można zmienić swój wygląd dzięki profesjonalnej pomocy pani Natalii Trojanowskiej z firmy “Animacje dla dzieci”

Mamy w planach wiele wyjątkowych atrakcji:

 

Festiwal piosenek z bajek – masz ulubioną wieczorynkę albo kreskówkę? Przyjdź i zaśpiewaj piosenkę z niej pochodzącą! Możesz poprosić o pomoc rodziców.
Dla każdego uczestnika (także rodzica) dyplom i talon (do realizacji na miejscu) na drożdżówkę!

Zbudujmy miniaturowy zamek
Bierzemy klej, farbki, masę solną, plastikowe pudełka oraz mnóstwo wyobraźni. A co chcemy zrobić? Mur zamkowy, wieżę maga, brama wjazdową? A może fosę, pole turniejowe, dom kowala?
Od piątku do niedzieli każdy uczestnik bloku dziecięcego będzie miał możliwość stworzyć swój fragment zamku. Zdjęcia z poszczególnych etapów budowy będą dostępne w internecie.

Przygody Felixa, Neta i Niki
Felix, Net i Nika to trójka przyjaciół z jednego z polskich gimnazjów. Jeżeli jeszcze ich nie znacie to teraz będziecie mogli wysłuchać fragmentów ich przygód a nawet …odegrać ich role!

Ratujmy Księżniczkę Biankę! Złośliwe, podstępne i złe gobliny porwały księżniczkę Biankę. Chcą użyć jej magicznych zdolności do poszukiwania cennych klejnotów w ich ponurych kopalniach.
Tylko grupa dzielnych bohaterów takich jak Wy może ją uratować!

A to dopiero początek! Serdecznie zapraszamy!