Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Pyrkon – LARPy

Niezmiernie przyjemnie zakomunikować Wam, że w trakcie Pyrkonu sam Shane Lacy Hensley poprowadzi jedną sesję.

Przewiduje miejsce dla 6 graczy w swojej przygodzie. Zapisy odbędą się na konwencie, ale nie martwcie się, nie będzie liczyła się kolejność zgłoszeń. Dokładne informacje o wyborze 6 osób będą opisane na tablicy w holu w piątek. Na sesji z oczywistych powodów wymagana jest znajomość języka angielskiego.

Równie serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w Omercie, całopyrkonowym larpie! Klimat sycylijskich stosunków dyplomatycznych, zobrazowany m.in. w serii filmów Mafia, będzie można poczuć na tegorocznym Pyrkonie. Przybędą gangi z całej Polski aby przejąć kontrole nad konwentem, ubijać szemrane interesy i knuć w dymie papierosów. Drama będzie odbywać się podczas całego konwentu, w każdym miejscu, w którym będziecie się znajdowali. Uczestnictwo nie będzie jednak przeszkadzało w braniu udziału w innych pyrkonowych atrakcjach. Gramy w realiach przełomu XIX i XX wieku gdy jeszcze nie było legendy don Vito, gdy broń palna była równie mordercza co zawodna, gdy gangsterzy mieli zasady, a gry prowadziło się rozgrywkami wymagającymi sprytu, przebiegłości i nade wszystko żelaznych nerwów.

Przypominam także o Złotych Maskach, konkursie LARP-owym, organizowany przez Klub Fantastyki Druga Era przy współpracy z innymi organizacjami. Konkurs jest przeznaczony dla każdego – mistrzów gry, graczy, nie ważne czy znanych, czy dopiero początkujących – a wśród nich szukamy tych najlepszych .

Nagrody przyznajemy w 3 kategoriach:
– dla Najlepszego Scenariusza
– dla Najlepszego MG Team
– dla Najlepszego Gracza