Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Ruda Mithrilu: Mroczna Legenda już za 6 dni!

Już tylko 6 dni pozostało do Ogólnopolskiego Konwentu Gier i Fantastyki „Ruda Mithrilu: Mroczna Legenda”, który odbędzie się 16 i 17 stycznia 2016 roku w Rudzie Śląskiej.

Konwent, organizowany przy współudziale Sklepu Internetowego Mithrill.pl, Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej, zgromadził znakomitych gości, współczesnych twórców fantastyki, którzy podczas Rudy Mithrilu zaprezentują się publiczności i wygłoszą swoje prelekcje.

Organizatorom udało się zaprosić, między innymi, Andrzeja Pilipiuka, Rafała Orkana, Jacka Komudę, Romualda Pawlaka czy Tomasza Duszyńskiego. Oprócz wykładów, uczestnicy Konwentu będą mogli liczyć także na spotkania autorskie z pisarzami, będzie też możliwość zdobycia autografu. Swoje wystąpienia będą mieli także znany śląski społecznik Adam Podgórski, oraz podróżnik, rekonstruktor i bloger Mojmir z Podkarpacia.

Kolejną z atrakcji, którą przygotowali organizatorzy to całonocny LARP „Mroczna Legenda” – pełna tajemnicy i grozy opowieść o rodzie von Donnersmarcków, jednej z bardziej znanych rodzin w Rudzie Śląskiej, w klimacie prozy H.P.Lovecrafta.

Podczas Konwentu uczestnicy będą mogli wziąć udział także w innych atrakcjach – Chamber LARPach przygotowanych przez Stowarzyszenie Liveform, warsztatach LARPowych czy bitwie LARPowej. Te wszystkie atrakcje czekają w Miejskim Centru, Kultury.

W Hali Sportowej „Pogoń” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czeka natomiast games-room, w którym można między innymi wypożyczyć różne gry planszowe i karciane, wziąć udział w turnieju Szlacheckiej Gry Karcianej „Veto”, czy odwiedzić stoiska wystawców i zaopatrzyć się w unikalne, ciekawe produkty.

W niedzielę czeka nas także bitwa LARPowa, która odbędzie się w pobliskim Parku, gdzie uczestnicy będą mogli opowiedzieć się po wybranej stronie konfliktu pomiędzy mrocznymi siłami ze świata Cthulhu albo obrońcami ludzi. Kartę Postaci do LARPa „Mroczna Legenda” można pobrać ze strony: http://ruda-mithrilu.pl/larpy.html.

Bilety VIP na Konwent, w cenie 20 zł, można zakupić przez Internet – szczegóły na stronie http://ruda-mithrilu.pl/aktualnosci.html lub w kasach Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Bilety jednodniowe, obowiązujące tylko na games-room, kosztują 5 zł i będą do nabycia bezpośrednio przy wejściu do Hali MOSiRu.