Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Ruszyły nominacje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla!

Została już otwarta możliwość nominowania do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, przyznawanej co roku w kategorii „opowiadanie” oraz „powieść” w czasie konwentu Polcon. Każdy może nominować do Zajdla pięć powieści oraz pięć opowiadań. Może się przy tym posiłkować pomoczniczą listą utworów wydanych w roku 2011. Warto zauważyć, że w tym roku można głosować także na teksty opublikowane w Internecie, czyli m.in. na łamach Kawerny. Szczegółowe informacje dotyczące głosowania znajdziecie na stronie nagrody

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania.

Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej kategorii, wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Po pięć utworów, które zbiorą najwięcej głosów, znajdzie się na liście nominacji do Nagrody. Spośród nich uczestnicy POLCONu, czyli Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki, dokonają wyboru Laureatów.

Aby wziąć udział w głosowaniu wyłaniającym laureatów nie musisz na POLCON przyjeżdżać – wystarczy wykupić akredytację wspierającą. Więcej informacji o POLCONach i rodzajach akredytacji znajdziecie na stronie http://polcon.fandom.art.pl

Nominować może każdy. W tym celu należy do piętnastego czerwca nadesłać listę wybranych utworów pocztą elektroniczną z działającego adresu (głosy nadesłane tą drogą wymagają potwierdzenia) na adres zajdel@fandom.art.pl lub na kartce pocztowej na adres korespondencyjny:

Związek Stowarzyszeń „Fandom Polski”
ul. Zamieniecka 46/25
04-158 Warszawa

Pamiętaj, w danym roku jedna osoba może zgłosić nie więcej niż 5 powieści i 5 opowiadań!