Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Śląskie Dni Fantastyki w ten weekend

Już w najbliższą sobotę (23 marca) rozpoczną się Śląskie Dni Fantastyka, druga edycja konwentu organizowanego przez Śląski Klub Fantastyki, która odbędzie się pod znakiem „Strażników Pradawnych Żywiołów”.

Dwudniowa impreza odbędzie się w Chorzowie (przy ulicy Farnej 7), dokładnie w 3 Liceum Ogólnokształcącym. Ceny biletów wahają się od 20 do 50 złotych.

Dla tych aktywnych będzie istniała niepowtarzalna szansa spróbowania swych sił w Quidditchu wraz z drużyną Black Diamond Silesia Miners, mniej aktywnych organizatorzy zachęcają do entuzjastycznego kibicowania rozgrywkom.

Jeżeli ktoś cierpi na bezsenność będzie mógł noc z soboty na niedzielę uczestniczyć w Nocy Planszówkowej, w której zabawa z grami bez prądu będzie trwała nieprzerwanie do rana.

Oprawę muzyczną koncertowo uczestnikom zapewni utalentowana harfiarka Basia Karlik, a podczas konwentu obecni mogą skorzystać też z zobaczenia dokumentu Wojna Gwiazd.

Tak jak w zeszłym roku, będzie okazja do wzięcia udziału w emocjonującej grze konwencyjnej, prelekcjach, warsztatach, spotkaniach z autorami, rozgrywkach planszówkowych, LARP-ach i sesjach RPG.

Gośćmi będą m.in. pisarze: Robert Wegner, Krzysztof Piskorski, Aleksandra Janusz i Rafał Cuprjak; znani w popkulturze: Zwierz Popkulturalny, Kobieta Ślimak i Grupa Filmowa Darwin; i wśród fanów: Maciej Pitala i Klaudia Heintze.