Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Śląskie Dni Fantastyki


23 i 24 marca w Chorzowie (przy ulicy Farnej 7) odbędzie się druga edycja Śląskich Dni Fantastyki, organizowanych przez Śląski Klub Fantastyki (ŚKF). Tematem przewodnim tegorocznego spotkania fanów będą “Strażnicy Pradawnych Żywiołów”.

Gośćmi będą m.in. pisarze: Robert Wegner, Krzysztof Piskorski, Aleksandra Janusz i Rafał Cuprjak; znani w popkulturze: Zwierz Popkulturalny, Kobieta Ślimak i Grupa Filmowa Darwin.

Dla tych aktywnych będzie istniała niepowtarzalna szansa spróbowania swych sił w Quidditchu wraz z drużyną Black Diamond Silesia Miners, mniej aktywnych organizatorzy zachęcają do entuzjastycznego kibicowania rozgrywkom.

Jeżeli ktoś cierpi na bezsenność będzie mógł noc z soboty na niedzielę uczestniczyć w Nocy Planszówkowej, w której zabawa z grami bez prądu będzie trwała nieprzerwanie do rana.

Oprawę muzyczną koncertowo uczestnikom zapewni utalentowana harfiarka Basia Karlik, a podczas konwentu obecni mogą skorzystać też z zobaczenia dokumentu Wojna Gwiazd.

Tak jak w zeszłym roku, będzie okazja do wzięcia udziału w emocjonującej grze konwencyjnej, prelekcjach, warsztatach, spotkaniach z autorami, rozgrywkach planszówkowych, LARP-ach i sesjach RPG.