Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem w Sopocie

Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie zaprasza na spotkanie z pisarzem SF Jakubem Ćwiekiem. 

Spotkanie odbędzie się w środę 22 sierpnia o godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece w Sopocie na ulicy Obrońców Westerplatte 16.

Wielki miłośnik oraz znawca fantastyki i popkultury, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich pisarzy młodego pokolenia. Od najmłodszych lat związany z literaturą. Członek Śląskiego Klubu Fantastyki i współtwórca grupy teatralnej „Słudzy Metatrona”. Zawodowo copywriter, publicysta, scenarzysta, konferansjer, animator kultury. 

Zadebiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który stał się początkiem bestsellerowej tetralogii łączącej w sobie motywy mitologiczne z popkulturalnymi. Autor dziewięciu książek, m. in. rozgrywającego się w scenerii katowickiego dworca horroru „Ciemność płonie”, wzbudzającego kontrowersje zbioru „Gotuj z papieżem” czy osadzonej w czasach przyprawionej voodoo wojny secesyjnej powieści „Krzyż Południa. Rozdroża”. 

Pięciokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody im. Janusza A. Zajdla. Aktywnie zaangażowany w życie fandomu, od lat dzieli się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem poprzez udział w licznych spotkaniach autorskich, konwentach oraz warsztatach literackich. Jako wielbiciel komiksów czyni starania w kierunku propagowania tego medium na rodzimym rynku