Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Spotkanie z Rafałem Dębskim

Wydawnictwo Fabryka Słów oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 sierpnia o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece w Sopocie na ulicy Obrońców Westerplatte 16.

Rocznik ’69. Autor kilkudziesięciu opowiadań i dwunastu powieści, w tym sześciu z nurtu literatury fantastycznej. 

Pisarz wszechstronny, dobrze czuje się zarówno w czasach, kiedy Słońce było Bogiem, jak i kiedy człowiek stał się zdobywcą tysięcy słońc. Z wykształcenia i wykonywanego zawodu psycholog, pracuje w gimnazjum, zmagając się ze skutkami lekkomyślnej reformy oświaty. Obok pisania książek jego wielką pasją jest historia, przez którą, niczym w krzywym zwierciadle, postrzega ludzi – ich postawy, emocje, motywacje. Ma wielki apetyt na życie. 

Chciałby osiągnąć wiele i żyć tak, aby nie żałować… Najlepiej nie żałować niczego. Natura wpisała mu w geny potężną dawkę lenistwa. To przesądza o tym, że nie boi się wyzwań i dużo pracuje. Bo dzięki temu może jak najszybciej uporać się z tym, co tak czy inaczej musi być wykonane. 

Niestety, jak już się zdążył przekonać, to działa w obie strony. Praca, niczym owa Ciemność, dostrzegła go, pokochała i zawsze wie, gdzie Rafała znaleźć, dopaść i usidlić. W latach 2009-2012 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika “Science Fiction, Fantasy i Horror”.