Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

StarForce 2011 – zlot fanów Gwiezdnych Wojen

Od piątku do niedzieli (9 – 11 września) potrwa w Toruniu III edycja StarForce, ogólnopolskiego zlotu miłośników “Gwiezdynych Wojen”, największego takiego wydarzenia w Polsce i jednego z najważniejszych w Europie.

Na Zlot zjechały fanki i fani wykreowanego przez George’a Lucasa universum z całej Polski; nie zabrakło także zagranicznych gości.

Na stronie organizatorów czytamy:

Toruń, Rynek Staromiejski, 11 września 2009, godzina 11.00. Tłum ludzi oczekujący pod pomnikiem Kopernika na wielkie wydarzenie. Na plac wkracza orkiestra odgrywająca marsz imperialny, za nią podąża lord Vader, Imperator Palpatine, oddział szturmowców i fani Gwiezdnych Wojen, reprezentujący fankluby z całej Polski. Po raz drugi w województwie Kujawsko-Pomorskim muzyka z Gwiezdnych Wojen zabrzmiała w Bydgoszczy, 11 września 2010, pod Operą Nova.

Zlot Miłośników Gwiezdnych Wojen, StarForce. Trzecia odsłona wraca do Torunia, 10 września 2011. George Lucas wykreował świat, który podziałał na wyobraźnię wielu twórców. Świat ten rozrastał się przez lata, poprzez książki, komiksy, gry, figurki, zabawki i seriale animowane, a każdy z jego elementów przyciągał nowych fanów. Powstały kolekcje rozmaitych gadżetów oraz organizacje kostiumowe, których członkowie posiadają wierne repliki filmowych strojów. Zapaleni modelarze zaczęli tworzyć wierne makiety reprezentujące okręty i miejsca z Sagi. Zebranie wszystkich fanów w jednym miejscu daje możliwość zaprezentowania bogactwa doświadczeń szerszej grupie ludzi i odczucia pasji jaką potrafią wzbudzić Gwiezdne Wojny, a chętnych nie brakuje. Każda kolejna odsłona Zlotu cieszy się ogromnym zainteresowaniem i poszerza świadomość ludzi na temat naszej ukochanej Sagi.

Oczywiście Gwiezdne Wojny to nie tylko fani, ale również ludzie, tworzący ten świat. Podczas każdej edycji gościmy aktorów grających w którymś z Epizodów. Dajemy możliwość spotkania, wzięcia autografu i poznania osoby, która miała bezpośredni wpływ na to, jak zostały wykreowane filmy. W tym roku gościem specjalnym będzie Jeremy Bulloch, który w filmach zagrał aż trzy role, w tym najsłynniejszego łowcę nagród w odległej galaktyce, Bobę Fetta.

Aby uniknąć wszelkich barier wstęp na imprezę jest bezpłatny. Program koordynowany jest przez lokalne fankluby, ale swój wkład oferują fani z całej Polski. Staramy się wybierać takie propozycję, aby dotrzeć do ludzi w każdym wieku i o różnej znajomości świata Gwiezdnych Wojen.

Zdjęcia z tegorocznej imprezy:
StarForce2011_1StarForce2011_2StarForce2011_3
Tutaj możecie obejrzeć wczorajszy pokaz walki na miecze świetlne:

{youtube}ft0jcUPXSBw {/youtube}