Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Świat 2280 – nowy system rpg

Do niedawna na polskim rynku nie było rodzimego systemu cyberpunkowego. Co najmniej kilku osobom, w tej liczbie zespołowi GGC, bardzo to przeszkadzało. W końcu zaczęło przeszkadzać tak bardzo, że napisaliśmy taki system. Nie tylko dla siebie, a raczej przed wszystkim nie dla siebie – chcemy ten świat rozwijać wspólnie z fanami i razem z nimi tworzyć nową grę.

Stworzyliśmy świat 2280 – mieszankę technologicznego cyberpunkowego dobrobytu z neofeudalnym systemem społecznym. To miejsce gdzie Gracz musi walczyć o wybicie się ponad szarą egzystencję; Świat poznaje z perspektywy człowieka ze środka drabiny kastowej, który służy potężniejszym i bogatszym, ale przede wszystkim robi to dla siebie – ma wywalczyć dla siebie lepsze życie. Czy będzie to robił zakuty w pancerz wspomagany, nafaszeruje swoje ciało modyfikacjami cybernetycznymi, przemierzał Układ Słoneczny jako kapitan statku pirackiego czy trzymając drinka w dłoni intrygował na balach arystokratów doprawdy nie ma znaczenia – cel jest podobny. Udowodnić swoją wartość, zasłużyć na przetrwanie i laury. To świat dla twardych i nieustępliwych, tylko tacy znajdą w nim miejsce.

Na konwencie Rafineria 2012 odbyła się prezentacja pierwszej wersji podręcznika podstawowego. W najbliższy weekend podręcznik .pdf będzie dostępny za darmo na stronie internetowej www.2280.pl. To nie jest demo, a kompletny podręcznik, który już umożliwia grę. Udostępniamy go za darmo, gdyż chcemy wspólnie z wami go ulepszyć, wzbogacić o wasze przemyślenia i rozwiązania – by później jako udoskonalone dzieło ukazał się w druku.

Mamy nadzieję, że świat 2280 zafascynuje was i wciągnie tak samo jak bez reszty wciągnął nas, jego twórców.