Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Świąteczne cuda: CD Projekt podpisał porozumienie z Andrzejem Sapkowskim!

Bardzo dobre wiadomości obiegły świat w dzień premiery „Wiedźmina” od Netflixa. Wczoraj CD Projekt Red ogłosili, że udało im się zażegnać spór z Andrzejem Sapkowskim.

Spór Sapkowskiego, twórcy książkowej sagi o Wiedźminie ze studiem CD Projekt Red ciągnął się od października 2018 roku, kiedy to pisarz wystąpił z żądaniem zapłaty 60 mln zł odszkodowania od studia, mimo, że „wziął pieniądze z góry”. Teraz jednak obie strony doszły do porozumienia. Dobrymi wieściami podzielił się z fanami na swojej stronie CD Projekt Red:

CD PROJEKT, twórca serii gier o Wiedźminie i nadchodzącego Cyberpunka 2077, wraz z Andrzejem Sapkowskim, autorem Sagi Wiedźmińskiej, informują, że w dniu dzisiejszym podpisane zostało porozumienie wzmacniające i pieczętujące wzajemne relacje.

„Zawsze podziwialiśmy twórczość Pana Andrzeja Sapkowskiego, która była inspiracją dla zespołu Studia CD PROJEKT RED” – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. „Wierzę że dziś rozpoczynamy nowy etap w naszej relacji” – dodaje.

Przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami.

Podpisane porozumienie nadaje Spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu.

Żadna ze stron nie zdecydowała się na ujawnienie szczegółów umowy. Jednak najważniejsze, że osiągnięto porozumienie otwierające nowe perspektywy. Odliczanie na oficjalne informacje o nowych grach z Wiedźminem w roli głównej czas zacząć! Teraz CD Projekt może spokojnie korzystać z uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, opracowując nowe gry, komiksy czy gadżety dla fanów.

Źródło: www.cdprojekt.com