Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

This War of Mine – nową lekturą szkolną

Kancelaria Premiera i Ministerstwo Edukacji zdecydowało się wprowadzić na listę uzupełniających lektur szkolnych grę wideo „This War of Mine” od polskiego 11bit studios. To pierwsza taka inicjatywa na świecie.

W roku szkolnym 2020/2021 pełnoletni uczniowie szkół średnich będą edukować się za pomocą „This War of Mine”. Produkcja porusza współczesną tematykę wojenną z perspektywy cywila, doświadczeń, codziennych trudów, traum i nierzadko trudnych dylematów moralnych.

Tak innowacyjny krok to fenomen na skalę światową, mogący przyczynić się do przetarcia ścieżek w uznaniu innych (szczególnie nowych) mediów jako pomocy naukowych. Gra będzie w dodatku dostępna za darmo dla uczniów wszystkich szkół średnich.

Co ciekawe, to nie jedna dobra wiadomość dla 11bit studios. Ostatnio gruchnęła wieść, że ich druga gra o światowym zasięgu – „Frostpunk” – zostanie zaadaptowana na grę planszową i jesienią bieżącego roku będzie fundowana za sprawą największej platformy crowdfundingowej na świecie, czyli na Kickstarterze.

❄️ We are very excited to have you all here! ❄️For our box cover art we used the original art provided by 11 bit…

Opublikowany przez Glass Cannon Unplugged Czwartek, 18 czerwca 2020