Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Thomas Astruc gościem Pyrkonu

Biuro Prasowe Pyrkonu ogłosiło, że tegoroczną edycję imprezy uświetni pojawienie się Thomasa Astruca, reżysera i storyboardzisty, maczającego palce przy „Asterixie i Obelixie: Misji Kleopatra” czy „Odlotowych agentkach”. Uczestnicy znajdą go w Bloku Filmowo-Serialowym.

Thomas Astruc rozpoczął swoją karierę w zawodzie storyboardzisty przy popularnych filmach fabularnych („Wasabi”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”) i międzynarodowych animacji telewizyjnych („Odlotowe agentki”, „W.I.T.C.H: Czarodziejki”). W 2007 zaczął reżyserować animowane seriale telewizyjne „Mikado” oraz „Wakfu”.

Od 2014 roku jest twórcą i reżyserem serialu animowanego „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”, współprodukowanego przez ZAG oraz ON kids&family. Jako światowej klasy serial animowany, „Miraculum” zgromadził wokół siebie aktywną społeczność milionów fanów z całego świata. Emitowany w ponad 130 krajach, serial ten fascynuje zarówno młodych jak i starszych odbiorców.

Bohaterka, którą stworzył, ilustruje i ukazuje zjawisko „girl power”, i perfekcyjnie uosabia swoją epokę. W centrum zespołu utalentowanych autorów i współtwórców, Thomas Astruc rozwija, pisze i obecnie reżyseruje sezony 3, 4 i 5 serialu. Bierze także udział w tworzeniu animowanego filmu „Miraculum” zaplanowanego na 2021 r.