Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Wiedźmin kręcony w Polsce! Bez żartów!

Krążąca od rana plotka jakoby ekipa zdjęciowa wylądowała w Krakowie i miała przenieść się do zamku Bonerów, aby kręcić kolejne sceny do netfliksowego „Wiedźmina” okazała się całkiem trafna, a to za sprawą tego, że w warowni „przyłapano” dziś – między innymi – Annę Shaffer, odtwórczynię Triss.

Autorem nagrania wrzuconego na Reddit jest niejaki Eryk201 – zapewne osoba pochodząca z Polski, prawdopodobnie z okolic Ogrodzieńca – który zapowiada, że wkrótce ukaże się więcej materiałów wideo.

Jak pisaliśmy w porannym wpisie, bazującym na pogłosce, zamek Bonerów w kilku miejscach odpowiada książkowym opisom Kaer Morhen – i w owej plotce śląska warownia miała stać się właśnie wiedźmińskim siedliszczem. Obecnie nabiera to większego sensu, skoro na planie pojawia się aktorka portretująca Triss – czarodziejka osobiście pojawia się dopiero w „Krwi elfów”, więc jeżeli twórcy będą trzymać się pierwowzoru bardziej niż trochę wiernie, można mieć wysokie prawdopodobieństwo, że albo Netflix zaczął kręcić drugi, a może i trzeci sezon (bądź fragmenty do nich), albo już w pierwszym ukażą się zdarzenia z otwarcia cyklu wiedźmińskiego. Istnieje także możliwość ingerencji w materiał źródłowy. Ogrodzieniec mógłby zatem być zupełnie inną lokalizacją niż Kaer Morhen. Być może w scenariuszu znalazła się fabuła kompletnie autorska, gdzie Triss we wcześniejszym czasie (niż ten z pięcioksięgu) przybywa do Warowni Starego Morza.

Anna Shaffer as Triss spotted in Ogrodzieniec castle – more footage soon from netflixwitcher

Wciąż nie ma informacji o tym, kiedy miałaby nastąpić premiera serialu – na razie przyjmuje się, że w trzecim bądź czwartym kwartale 2019 roku.