Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Wieści o Comic Con Europe w Kielcach

Europe Comic Con, który odbędzie się w dniach 25-27 listopada na terenie Międzynarodowych Targów w Kielcach, to wyjątkowa impreza dla każdego miłośnika kultury popularnej! Oparty na formacie amerykańskich Comic Conów – jest umiejętnym połączeniem popkulturowego festiwalu, targów i konferencji popularno-naukowej. ECC to niepowtarzalna okazja, by zajrzeć za kulisy ulubionych filmów i seriali, spotkać na żywo filmowe gwiazdy i wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach: pokazach premierowych z udziałem twórców, warsztatach dla twórców popkultury, niezwykłych konkursach. A to wszystko podczas trzech dni przepełnionych interesującymi spotkaniami i atrakcjami dla całej rodziny.

Wśród już ogłoszonych gości EUROPE COMIC CON znaleźli się między innymi:
reżyser Mark Lester (Comando, Podpalaczka, Ostry poker w małym Tokio)
aktor Michael Biehn (Terminator, Obcy: Decydujące starcie)
aktor Chris Rankin (seria filmowa Harry Potter)
reżyser Uwe Boll (Alone in the Dark, Auschwitz)
kompozytor Wojciech Golczewski (We are still here, Dark Souls)
pisarz Joe Lansdale (Cold in july, seria o Hapie i Leonardzie)
pisarz Mark Frost (twórca serialu Miasteczko Twin Peaks)
reżyser Robert Gliński (Cześć, Tereska , Kamienie na szaniec)

Miłośnicy seriali mogą już zacierać ręce. Stacja FOX („The Walking Dead”, „Outcast”, „American Horror Story”, wkrótce „Legion”) zadba o miłośników swych produkcji w ramach wyjątkowych, pełnych niespodzianek paneli, a HBO („Gra o Tron”, „Westworld”, „Wataha”, „Pakt”) dopilnuje, by fani zarówno polskich jak i zagranicznych produkcji stacji znaleźli coś dla siebie. Z kolei popularno-naukowe National Geographic zabierze chętnych w podróż na „Marsa” lub – za sprawą obecnych na ECC legendarnych agentów DEA Stevena Murphy’ego i Javiera Peny – do niebezpiecznej Kolumbii Pablo Escobara (agenci, którzy stali się pierwowzorami bohaterów serialu „Narcos”).

Dla fanów dużego ekranu również moc atrakcji, Monolith Film wraz ze studiem Lionsgate zaprezentuje zarówno swoje wyjątkowe premiery, jak i ekskluzywne fragmenty kręconych właśnie przyszłych hitów. Na kilku kinowych ekranach przedstawione zostaną również nieznane polskiemu widzowi zwariowane dokonania kinematografii japońskiej czy popularne na zachodzie produkcje z gatunku grozy.

EUROPE COMIC CON to również: warsztaty tworzenia seriali internetowych prowadzone przez specjalistów z francuskiej firmy Rockzeline (która ogłosi wielki filmowy konkurs dla młodych polskich filmowców) aleja komiksowa współtworzona wspólnie z Egmont Polska, premiera pierwszej wydanej w Polsce biografii George’a Lucasa, strefy gier elektronicznych i planszowych oraz moc atrakcji dla najmłodszych. Będzie także okazja do wspólnego świętowania ważnych, wypadających w tym roku, popkulturowych rocznic.

Kolejne zapowiedzi wkrótce na stronie wydarzenia europecomiccon.eu oraz – cały czas, na bieżąco – na Facebooku wydarzenia.