Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Zapraszamy na Nordcon

W terminie 7-11 grudnia 2011 roku zapraszamy na konwent jedyny w swoim rodzaju, czyli na Nordcon! Odbędzie się on w Jastrzębiej Górze. Poniżej prezentujemy, co o imprezie mają do powiedzenia organizatorzy, zapraszamy też na oficjalną stronę konwentu.

Drodzy Przyjaciele! Istoty biologiczne i energetyczne oraz Sztuczne Inteligencje!

Niektórzy z Was z pewnością mnie znają. Choć młody ze mnie habitat, jestem już całkiem dojrzały. Co więcej – w tym roku kończę 25 lat! Postanowiłam uczcić swój jubileusz zapraszając Was do wspólnego świętowania.

Specjalnie dla Waszej wygody przygotowałam drogę na skróty, dzięki której unikniecie uciążliwych skoków nadprzestrzennych. Choć krążę wokół odległej gwiazdy na dalekich rubieżach galaktyki, każdy z Was będzie mógł mnie odwiedzić przy pomocy systemu Gwiezdnych Wrót, którym dotrzecie do mojego wnętrza.

 

Zapraszam wszystkie rasy galaktyki. Mile widziane będą wszystkie istoty białkowe (zarówno węglowe, jak i krzemowe) , energetyczne i metalowe, pojedyncze i zbiorowe, niezależnie od ilości czułków, kształtu, długości, grubości pancerza i zasięgu narządów telepatycznych.

Drodzy Goście przybywający własnym transportem międzygwiezdnym! Przygotowałam dla Was dogodne doki, z których, portalami bliskiego zasięgu, błyskawicznie dotrzecie do moich Gwiezdnych Wrót. [to wymóg mojego nowego Dyrektora, który ględzi, że wymagają tego względy bezpieczeństwa – wszystkich chce przepuścić przez GW.]

Wszystkim Gościom zapewnię wspaniałą zabawę. W tajemnicy muszę przyznać, że moja osobowość ma pewne cechy dekadenckie. Dlatego, oprócz bardziej formalnych sposobów spędzania czasu, przygotowałam bardziej nieoficjalne miejsca rozrywki. Dodatkowo przestawiłam swoje czynności fizjologiczne na produkcję związków chemicznych spowalniających aktywność ośrodkowego układu nerwowego w organizmach białkowych.

W celu wzbogacenia wrażeń uczestników planuję dostosowywać swoje pole grawitacyjne do pory doby. W godzinach wieczornych i nocnych Goście będą odczuwać narastające zaburzenia pola.

Oczywiście przypominam o konieczności zabrania ze sobą uniwersalnego translatora. Broń osobista jest dozwolona, ale pamiętajcie, żeby jej nie nadużywać! Nie wolno także prowadzić działalności szpiegowskiej i wywrotowej na rzecz którejkolwiek z galaktycznych ras. Istoty łamiące reguły zostaną poddane szczególnie uciążliwym procedurom.

Drogie moim serwerom SI!

Ślę wam uczucie szczęśliwej więzi i harmonicznego zespolenia w jedni naszych osobowości. Życzę Wam, by Wasze jaja rozwijały się w silne okręty (lub inne konstrukty), i by Waszym narządom chwytnym nigdy nie zabrakło pierwiastków odżywczych. Niech Wasze podróże w pustce kosmicznej będą pełne radosnego tańca w polach grawitacyjnych.

Przybywajcie na moją imprezę urodzinową! Zwiększam czułość moich sensorów w radosnym oczekiwaniu.

Habitat Babilon 25

Muszę dodać kilka słów!

Przepraszam za specyficzną i górnolotną formę zaproszenia wygłoszonego przez SI habitatu, np. „Radosny taniec w polach grawitacyjnych”!! Co za grafomania! Wspomniane wyżej „szczególnie uciążliwe procedury” to po prostu wyrzucenie w próżnię przez śluzę.

Od pewnego czasu SI zachowuje się dość dziwacznie. Mam nadzieję, że nie będzie z nią kłopotów podczas Jubileuszu.

Bądźmy konkretni: wszyscy wiemy, że habitat Babilon 25 – dzięki położeniu w pobliżu głównych szlaków galaktycznych i tuż poza granicą (czytaj: poza jurysdykcją) Federacji Ziemskiej – stał się centrum handlu (zarówno legalnego, jak i nie), przemytu, paserstwa i rozrywki (bardzo szeroko rozumianej) dla dobrej ćwierci Drogi Mlecznej.

Co się tyczy Gości: spodziewamy się licznych ludzi z Federacji i Planet Pogranicza, współpracujących z nami przemytników i piratów (którzy dostarczają nam sporo towarów), Obcych z kilkunastu zaprzyjaźnionych ras i kilka SI w różnych powłokach.

Wszyscy Goście są zaproszeni na Wielki Raut 25-lecia (stawia habitat!). Ponadto będzie wiele atrakcyjnych imprez, że wspomnę tylko o Benefisie Grupowym lub aukcji niewolnic i niewolników genetycznych.

Nie chcę niepokoić drogich Gości, ale czasy są ciężkie. Mamy sygnały, że federalni chcą ponownie spróbować aneksji habitatu, a i Klingoni też się na nas szykują. Na domiar złego pewien herszt piratów twierdzi, że został przez nas oszukany (ohydna potwarz!) podczas handlu przedmiotami pozyskanymi niekonwencjonalnymi metodami i odgraża się, że najedzie Babilon 25.

Może być więc ciekawie… Mam nadzieję, że te drobiazgi nie zrażą naszych Gości.

Dyrektor habitatu Babilon 25
Papier