Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Zapraszamy na Pionek 2018

Pionek to wywodząca się z Gliwic, najstarsza w Polsce impreza poświęcona grom planszowym. Pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku z inicjatywy Ignacego Trzewiczka, autora gier i założyciela wydawnictwa Portal Games.

Za organizację Pionka od początku odpowiada Koło Gier Planszowych Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.

Przez kilka pierwszych lat odbywały się 4 Pionki rocznie. Miejscem organizacji konwentu były placówki MDK w Gliwicach.

Z czasem, wraz z rozwojem rynku gier planszowych w Polsce i pojawianiem się kolejnych imprez planszówkowych w innych miastach kraju, charakter Pionka się zmienił – obecnie odbywają się rocznie 2 duże Pionki pełne atrakcji – jeden w czerwcu, a drugi w grudniu. Oprócz tego, w miarę możliwości, wiosną i jesienią mają miejsce kameralne MiniPionki.

W 2013 Pionek opuścił mury MDK i przeniósł się na halę sportową przy SP1 w Gliwicach. Powodem tej decyzji była powiększające się stale liczba uczestników, których sale MDK nie były w stanie pomieścić. Na Pionka regularnie przybywa ponad 500 osób głównie ze Śląska i okolic, ale także innych zakątków kraju, np. Opola, Wrocławia, Krakowa, Warszawy czy Poznania.

O Pionku w hali MOSiR Zabrze

W czerwcu 2015 roku podczas XXIV edycji liczba uczestników po raz pierwszy przekroczyła 1000 uczestników. Zapadła także decyzja o przeniesiu imprezy do większej lokalizacji. Od grudnia 2015, czyli XXV edycji, Pionek odbywa się w hali MOSiR w Zabrzu.

Program Pionka

9 – 10 czerwca 2018
MOSiR, ul. Jana Matejki 6 Zabrze, Polska
+48 32 334 85 38

Aukcja gier
SOBOTA 12:00 oraz NIEDZIELA 12:00

Program Pionka nie mógłby się obejść bez tradycyjnej już Aukcji Gier. Trzewik i Marek poprowadzą ją w sposób absolutnie zwariowany – będziecie mogli licytować gry, których Marek i Trzewik bardzo nie polecają, albo w ogóle ich nie znają. Okazja do zgarnięcia prawdziwych perełek, a także tony crapu gwarantowana!

Turniej Neuroshima HEX! 3.0
NIEDZIELA 11:00

Już w styczniu, już na Portalkonie, Mistrzowstwa Polski w Neuroshimę HEX! A tymczasem na Pionku mamy dla Was okazję na zmierzenie się z innymi oraz zapewnienie sobie udziału w mistrzostwach. A oprócz tego wspaniałe nagrody – zapraszamy wszystkich entuzjastów HEXa, nie tylko zawodowców!

Program Pionka przez cały czas trwania imprezy

UnPub Polska – Sieć Prototypów

Program Pionka nie mógłby być kompletny bez możliwości zaprezentowania swoich prototypów. To coś zarówno dla twórców gier, jak i osób poszukujących nowości i nowych wrażeń – kolejna edycja UnPub Polska, czyli inicjatywy mającej na celu ułatwić twórcom dotarcie do niezależnych testerów oraz zaprezentowanie swoich prototypów szerszemu gronu odbiorców, w warunkach polowych. Zapraszamy autorów gier planszowych z prototypami do wspólnego testowania i omawiania swoich projektów.

Konkurs Zagraj aby wygrać

Tradycyjnie będziemy prezentowali gry ufundowane przez sponsorów Pionka. Nie tylko nauczymy Was w nie grać, ale co więcej, zapewnią Wam los w loterii i szansę na wygraną!

Stoiska wystawców gier!

Program Pionka od lat jest współtworzony przez różnych wystawców. Na ich stoiskach czeka na Was masa atrakcji w tym promocje, prezentacje nowości, zapowiedzi nowych gier, wszystko czego fan gier planszowych pragnie!

Konkurs Open

Korytarzowy konkurs Open trwa przez większość Pionka, a jego rozstrzygnięcie następuje pod koniec całej imprezy. Tym razem szukajcie zagadek rozwieszonych na terenie hali, rozwiążcie je, a ci, którzy będą mieli najwięcej poprawnych odpowiedzi, mają szansę na nagrody!

12339632 899180530160436 4498479444109728146 o 1200x700

 

IMG 1985 1200x700

 

IMG 2084 1200x700

Źródło: informacja prasowa