Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Żebrowski będzie lektorem Wiedźmina?

Platforma Netflix podobno zaangażowała Michała Żebrowskiego do czytania kwestii w serialowym „Wiedźminie”. Zwiastun z lektorem ukazał się natomiast na fanowskim profilu Navi.

Z jednej strony nie było żadnych oficjalnych informacji, ani potwierdzeń tego, że Michał Żebrowski będzie lektorem nadchodzącej produkcji na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, choć podłożony przez niego (?) głos w opublikowanym zwiastunie sugeruje, że Netflix mógł zrobić polskim widzom niespodziankę. Ale może to tylko próba przekonania włodarzy do zatrudnienia aktora albo ukłon w stronę fanów niesławnej rodzimej adaptacji. Choć myśl, że to syntezator mowy też nie powinna być wykluczona, zwłaszcza że jakość dźwięku „zwiastuna z polskim lektorem” trochę odbiega od wysokobudżetowych standardów…

Przeglądając sieć nietrudno napotkać opinie internautów głoszące, że ten materiał przez krótki czas znajdował się na oficjalnym koncie Netfliksa, aż z niewiadomych przyczyn został usunięty. Zresztą, taki komentarz zamieszczono również pod udostępnionym tu wideo.

„Wiedźmin” ma trafić na platformę Netflix w grudniu, tuż przed Świętami.


Źródło: Navi/YouTube