Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Zespół Percival (Mikołaj Rybacki i Katarzyna Bromirska) oczaruje swoją muzyką XVIII edycję Pyrkonu!

Mikołaj Rybacki ur. w 1972 roku, muzyk instrumentalista, kompozytor, wokalista, rysownik, satyryk i karykaturzysta, ilustrator. Z wykształcenia plastyk o specjalizacji jubiler, z zamiłowania muzyk – instrumentalista i kompozytor – będzie gościem tegorocznego Pyrkonu!

Założyciel, współkompozytor i lider:

  • zespołu Percival – pierwszego w Polsce przedstawiciela gatunku mediewal folk, współtwórcy płyty „Równonoc” (status diamentowej płyty) oraz soundtracku do „Wiedźmina 3: Dziki Gon”.
  • zespołu Percival Schuttenbach – pierwszego w Polsce zespołu folk-metalowego;
  • formacji Rivendell.

Mikołaj Rybacki ponadto jest współkompozytorem muzyki do przedstawień teatralnych, gier i audiobooków.

Dorobek graficzny i malarski Rybackiego to miedzy innymi praca dla niemieckiego wydawnictwa Huber-Verlag, komiks „Bitwa pod Głogowem”, realizacje karykatur dla takich firm jak Telekomunikacja S.A., Orange Polska, Huta Głogów, Near Olympic Casino – Gorzów i inne. Prace Mikołaja Rybackiego brały udział w wystawach pokonkursowych podczas Satyrykonu (2001 i 2004), prezentowane były również podczas 9 wystaw indywidualnych i 3 zbiorowych. Znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, na Białorusi i w Rosji. Twórczość Rybackiego oscyluje wokół rysunku satyrycznego, karykatury, surrealizmu, aktu, fantastyki i komiksu. Jego ulubione techniki to tusz, akwarela, akryl i ołówek.

Katarzyna Bromirska – zajmuje się muzyką od dziecka. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Legnicy. Od wielu lat wiolonczelistka, kompozytor i wokalistka zespołu Percival Schuttenbach oraz zespołu Percival, który znany jest najbardziej z pracy przy soundtracku do gry „Wiedźmin 3”. Okazjonalnie udziela się w innych projektach muzycznych.

Miała okazję nagrywać jako muzyk orkiestry symfonicznej oraz muzyk sesyjny w kapelach rockowych i metalowych. Jako wiolonczelistka przez jakiś czas udzielała się również w legnickim teatrze.

Źródło: informacja prasowa