Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Zespół Percival powraca z wyjątkowym widowiskiem WILD HUNT LIVE!

Po niesamowitym sukcesie pierwszej edycji trasy (wszystkie koncerty wyprzedane!) Percival ponownie zaprezentuje muzykę wykorzystaną w najbardziej rozpoznawalnej polskiej grze RPG.

Tym razem będzie to rozszerzony o dodatkowe utwory repertuar w jeszcze lepszej oprawie świetlno-wizualnej, z nowymi projekcjami przygotowanymi specjalnie na tę edycję trasy.

Zespół wystąpi w pięknych strojach nawiązujących do wczesnego średniowiecza oraz zagra na niepowtarzalnych instrumentach, których brzmienie nadało tak wyjątkowego, unikalnego klimatu muzyce z gry. Widowisko uświetni swymi akrobatyczno – tanecznymi występami Teatr Avatar. WILD HUNT LIVE to wspaniała gratka dla wszystkich miłośników Wiedźmina, fantastyki oraz pięknej muzyki.

The Witcher – Wild Hunt “The Witcher” to jeden z największych sukcesów polskiego przemysłu gier wideo, zaś tytułowy bohater wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego należy do najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na rynku gier. Najnowsza odsłona – „The Witcher: Wild Hunt” – została wydana przez studio CD PROJEKT RED w maju ubiegłego roku. W zaledwie sześć tygodni po premierze gra sprzedała się w sześciu milionach egzemplarzy. Gra została obsypana nagrodami (m.in. tytuł gry roku na gali The Game Awards 2015) “The Witcher 3”.

NET Logo Percival Fot Marcin Somerlik006

Zespół Percival współtworzył części muzyki do gry. W ścieżce dźwiękowej zostały również wykorzystane utwory lub fragmenty pochodzące z pierwszych czterech albumów zespołu Percival (Eiforr 207, OjDido 2008, Slava I – Pieśni Słowian Południowych 2012 , Slava II – Pieśni Słowian Wschodnich 2014)

W 2015 Percival wydał płytę składankę WILD HUNT na której słuchacze mieli okazję zapoznać się z oryginalną formą utworów które w nieco zmodyfikowanej formie pojawiły się w soundtracku gry
, będących kompozycjami zespołu Percival i słowiańskimi melodiami ludowymi. Utwory specjalnie na składankę zostały zremasterowane i oddane do posłuchania łącznie z nie publikowanymi na żadnej wcześniejszej płycie „Tridamem” i „Sargonem”.

Była to pierwsza płyta w historii zespołu, na której łączy on oba swoje oblicza: zarówno Percivala, jak i Schuttenbach.

Trasa WILD HUNT *Percival + Teatr Avatar (folk, fantasy, muzyka wykorzystana w grze Wiedźmin 3):

15.09 (Chorzów) Chorzowskie Centrum Kultury
16.09 (Kielce) Sala Koncertowa Filharmonia Świętokrzyska im.O. Kolberga w Kielcach
17.09 (Opole) Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Opolu

24.09 (Kraków) KIJÓW.CENTRUM (dawne kino Kijów)
25.09 (Rzeszów) Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

28.09 (Łódź) Klub Wytwórnia
29.09 (Oborniki Wielkopolskie) Ook Obornicki Ośrodek Kultury
30.09 (Kalisz) Filharmonia Kaliska

06.10 (Wrocław) A2 – Centrum Koncertowe
07.10 (Dzierżoniów) Dzierżoniowski Ośrodek Kultury (DOK)

10.10 (Gdańsk) B90
11.10 (Koszalin) CK105
12.10 (Szczecin) Sala Koncertowa
13.10 (Głogów) Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
15.10 (Warszawa) klub Stodoła

Net Plakat WHL2 Plakat miasta nazwy

PERCIVAL / Percival Schuttenbach
https://www.percival.pl/ 
https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach 
https://www.youtube.com/user/percivalschuttenbach 
– potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach. Zespół w 2016r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland.

TEATR AVATAR
http://www.teatravatar.pl/ 
https://www.facebook.com/teatravatar 
https://www.youtube.com/user/TeatrAvatar 
– to organizacja zrzeszająca artystów z rozmaitych dziedzin sztuki: tancerzy, akrobatów, aktorów, cyrkowców, reżyserów, choreografów, muzyków. To także społeczność, w której młodzi ludzie mogą podążać za marzeniami rozwoju osobistego, gromadzenia głębokich doświadczeń oraz czynienia świata piękniejszym. W swym artystycznym dorobku mają występy na światowej scenie festiwalowej – w Dubaju, na Litwie, na wszystkich stadionach w Polsce podczas EURO 2012 oraz podczas Ceremonii Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i imprezach jej towarzyszących (MOSTY, Płonąca Wyspa). Brali udział w międzynarodowych projektach kulturalnych w Rumunii, Niemczech i we Włoszech.

Źródło: informacja prasowa