Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Zew Cthulhu w warszawskim Nowym Teatrze!

Już w czerwcu na deskach Nowego Teatru w Warszawie zostanie wystawiony spektakl Michała Borczucha „Zew Cthulhu”, zainspirowany horrorem Howarda Phillipsa Lovecrafta pod tym samym tytułem. Posłuchajcie audycji „W to mi graj” Polskiego Radia Czwórka, której gościem była Dominika Biernat, jedna z gwiazd obsady przedstawienia.

O pracy nad spektaklem „Zew Cthulhu” w reżyserii Michała Borczucha rozmawia aktorka Dominika Biernat z Michałem Piwowarkiem. Jeśli jesteście ciekawi z jakimi wewnętrznymi potworami musiała zmierzyć się aktorka i jak wyglądał proces twórczy przenoszenia mitologii i strachu obecnego w utworach H. P. Lovecrafta na deski teatru, to pod tym adresem możecie wysłuchać audycji „W to mi graj”.

W obsadzie sztuki „Zew Cthulhu” obok Dominiki Biernat zagrają również Bartosz Gelner, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Zygmunt Malanowicz, Monika Niemczyk, Marta Ojrzyńska, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek oraz Krzysztof Zarzecki.

Premiera już 1 czerwca o godzinie 20:00, a spektakl będzie wystawiany na deskach Teatru Nowego w Warszawie do 4 czerwca włącznie. Bilety można nabyć w kasie teatru oraz serwisie e-bilet.pl w cenie od 30 do 60 zł. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

Oficjalny opis przedstawienia:

H.P. Lovecraft, którego teksty Houellebecq nazwał „literaturą marzeń, którą gardzi krytyka”, dokonał rzeczy równie trudnej co założenie nowej religii – zbudował w swoich opowieściach integralny mit o Cthulhu – odwiecznych starych bogach, których cywilizacja poprzedzała pojawienie się człowieka na Ziemi. Teraz, ku przerażeniu bohaterów-narratorów opowieści, dawni bogowie wracają, by siać terror i zgrozę. Jej źródła tkwią nie tylko w mitologii, lecz w skazie i pęknięciach w samych bohaterach, którzy na nasze podobieństwo tworzą portret współczesnego społeczeństwa. Wciąż zadajemy sobie pytanie, co nas czeka? Co będzie dalej?