Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Zniewolenie w księgarniach!

Bardzo miło jest nam poinformować, iż od 11 marca można nabyć patronowaną przez nas książkę – Zniewolenie, autorstwa Carrie Jones!

Jeżeli potrafisz pokonać strach i chcesz czegoś więcej…
Druga powieść z cyklu Pragnienie

 

Zara i jej przyjaciele mają nadzieję, że raz na zawsze rozprawili się z Piksami, uwięziwszy krwiopijcze stwory głęboko w lesie. Ale pragnienie króla piksów jest niezaspokojone, rośnie z każdym kolejnym dniem niewoli, gdy jednocześnie zmniejsza się jego władza nad poddanymi. A to wystarcza, by zwabić do miasta nowego króla, który twierdzi, że jest inny – że istnieją piksy, które potrafią pokojowo współżyć z ludźmi, nie uciekając się do przemocy i okrucieństwa. Zara zaczyna mu nawet wierzyć, do chwili, gdy przybysz oznajmia dziewczynie, iż jest ona przeznaczoną mu królową.
Kontynuacja przygód bohaterów Pragnienia; wszystkie trzy powieści z cyklu (następna to Entice – Pokusa), trafiły na światowe listy młodzieżowych bestsellerów, w tym  „New York Timesa”.

OPINIE
Jones napisała nową, zniewalającą – i odpowiednio zatytułowaną – powieść, która nie rozczaruje fanów Pragnienia. Buduje tu świat w wiarygodny sposób, a wprowadzając elementy mitologii nordyckiej, poszerza jego horyzonty, ukazując go jako scenę odwiecznej walki dobra ze złem. Zara się rozwija i chociaż zdarzają się jej momenty, kiedy jest uzależniona od innych, ostatecznie zaznacza swój charakter, opanowuje sytuację i podejmuje trudną decyzję, by postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami. VOYA, Alissa Lauzon
W swym charakterystycznym, pełnym metafor stylu Jones kontynuuje rozpoczętą Pragnieniem nadnaturalną serię rozgrywającą się w czasie mroźnej zimy w Maine. Nowa mieszanka gotowości do poświęceń i gorącego uczucia na pewno zaspokoi pragnienie wszystkich niecierpliwie czekających na  drugą powieść z cyklu. „Kirkus Reviews”
Bohaterka powieści zasadniczo przypomina Buffy, postrach wampirów, z tą różnicą, że nie zmaga się z wampirami, a z piksami. W książce mnóstwo jest inteligentnych, śmiesznych dialogów i budzących grozę scen, które tak absorbują, że dopiero po jakimś czasie zdajemy sobie sprawę, iż w akcję wpleciono wiele momentów pobudzających do refleksji.

VOYA, Mary Boutet, nastoletnia recenzentka

 

AUTOR

CARRIE JONES to amerykańska autorka powieści dla młodzieży, z których największą popularność zdobyły książki z cyklu Pragnienie. Dorastała w Bedford, studiowała twórcze pisanie w Vermont College, redagowała gazety i pisma poetyckie. Ostatnio otrzymała kilka nagród literackich, w tym Maine Literary Award. Mieszka z rodziną w stanie Maine. Właśnie ukończyła czwartą powieść z Zarą w roli głównej.

Przeczytaj wywiad z autorką -> WYWIAD