Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

500+ po włosku, czyli 500 euro na książki dla wchodzących w dorosłość

Włoski rząd pokazał, że ma pomysł na zachęcenie młodych do obcowania z kulturą. Od 15 września każdy, kto ukończy osiemnaście lat, będzie mógł otrzymać 500 euro, które do końca 2017 roku będzie mógł przeznaczyć na książki, bilety do kina, teatru i na koncerty czy… wizyty w muzeach i parkach narodowych.

Wszystko w wygodny sposób – wystarczy zarejestrować się na stronie Ministerstwa Kultury i korzystać z aplikacji „18app”. Udostępni ona bony działające zarówno w opcji mobilnej (na smartfonach i tabletach), jak i w bardziej klasycznej, drukowanej.

Nadzór nad inicjatywą pełni parlamentarny sekretarz stanu Tommaso Nannicini. Uważa on, że program pokazuje młodym ludziom, że są oni poważnie witani jako pełnoprawny członek społeczności oraz przypomina, jak ważne jest korzystanie z dóbr kultury – które wzbogaca zarówno korzystającego, jak i społeczeństwo.

Za włoskie „500+” rząd zapłaci 290 milionów euro, dzięki czemu ufunduje bony na kulturę 575 tysiącom osiemnastolatków. To jednak nie koniec. Na przyszły rok planowana jest podobna inicjatywa dla nauczycieli, by zadbać o ich samokształcenie.

Źródło: thelocal.it