Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

AMC zrobi serialową adaptację Wywiadu z wampirem

To już oficjalne: stacja AMC ogłosiła zielone światło na realizację serialu będącego adaptacją książki Anne Rice „Wywiad z wampirem”! Kiedy zobaczymy pierwszy odcinek?

Powieść ta została już zekranizowana – w 1994 roku powstał film z Tomem Cruise’em i Bradem Pittem w rolach głównych. Teraz AMC wyprodukuje 8-odcinkowy serial pt. “Interview with a Vampire”. Stworzy go Rolin Jones (“Trawka”, “Perry Mason”), który został showrunnerem projektu. Na chwilę obecną nie znane są dalsze szczegóły dotyczące projektu „Interview with a Vampire” – ani fabularne, ani obsadowe. Wiemy jedynie, że serial zadebiutuje w ofercie AMC w 2022 roku.

Dodatkowo, Mark Johnson, producent m.in. „Breaking Bad”, „Zadzwoń do Saula” czy „Rain Man”, będzie nadzorować tworzenie całego uniwersum adaptacji powieści Anne Rice. AMC pragnie stworzyć seriale oparte na dwóch cyklach książkowych Rice, tj. „Kroniki wampirów” i „Dzieje czarownic z rodu Mayfair”.

AMC jest również w posiadaniu praw do świata “The Walking Dead”, podobnie jak do większości powieści Agathy Christie. To właśnie one, wraz z adaptacjami książek Anne Rice, mają być motorem napędowym stacji w najbliższych latach.