Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Batman przyszłości i Batman: The Animated Series na HBO Max

Warner Bros. potwierdził, że od stycznia „Batman przyszłości”, „Batman przyszłości – Return of the Joker” i „Batman: The Animated Series” będą dostępne na HBO Max.

Od 1 stycznia 2021 roku subskrybenci HBO Max będę mieli dostęp do wspomnianych powyżej produkcji. Podobno to początek zamieszczania na platformie animowanych produkcji DC na platformie. Jedną z wskazówek może być wcześniejsza premiera „Batman: Soul of the Dragon” na HBO Max niż na fizycznych nośnikach.

„Batman: The Animated Series” to klasyczne dzieło animowane, które stało się fundamentem DC Animated Universe. Serial łączył w sobie poetykę opowieści Złotej Ery z fantastycznonaukowym podejściem Srebrnej Ery, a także odpowiednią oprawę zaczerpniętą po części z filmów Tima Burtona – w taki sposób powstała jedna z najciekawszych wizji Gotham City i Mrocznego Rycerza. Akcja „Batman: Beyond” z kolei dzieje się 40 lat po wydarzeniach z „Batman: TAS”, gdy Bruce Wayne w nieoczekiwany sposób odnajduje następcę.

HBO Max staje się szansą na realizację produkcji DC. Seria „Green Latern” zmierza na platformę, a w dodatku z myślą o usłudze powstają „Gotham P.D.” oraz „Peacemaker”.