Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Będzie aktorski Aladyn 2?

Zarobienie ponad miliarda dolarów to zapewne wyraźny sygnał, aby rozpatrzyć kontynuowanie swojej pracy – tak zdaje się myśleć Disney, zastanawiający się nad sequelem „Aladyna”.

Oryginalna animacja opowiadająca o złodziejaszku o wielkim sercu, który uratował Agrabah i spotkał na swej drodze miłość, doczekała się dwóch kontynuacji – w jednej do miasta powraca Jafar, w drugiej gości w nim Ali Baba vel Książe Złodziei. Tylko, czy Disney zdecyduje się pójść w ślad za telewizyjnymi obrazami, czy jednak zmierzy inną drogą? Bo epilog aktorskiego filmu odbiega nieco od tego, co zaserwowano w pierwowzorze, a i w całym utworze widać pewne modyfikacje.

Słowa Dana Lina niestety nie pomagają odpowiedzieć na pytanie, którą ścieżką podąży następna część „Aladyna” – na razie można powiedzieć tylko, że twórcy zastanawiają się, co mogą zrobić w ramach tej franczyzy. Ponadto, jeżeli już sequel powstanie, ma to być coś świeżego i nowego, choć czerpiącego z materiałów źródłowych – tu warto podkreślić, że nie jednego, a kilku. Można więc założyć, że kolejne perypetie Aladyna i Dżasminy albo będą opierać się na szkielecie dostępnych historii (być może także tych z serialowej odsłony), albo zapożyczą drobne motywy do zupełnie nowej opowieści.

Jednak wszystko ma się dopiero rozwinąć, nie przystąpiono jeszcze do wstępnych przymiarek, a w wypowiedziach podkreśla się, że to dopiero niezobowiązujące szkice.


Źródło: comicbook.com