Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Będzie restart trylogii Star Wars?


Spekulacje na temat przyszłości kanonu „Star Wars” nie ustają. Jak donoszą medialne pogłoski, być może doczekamy się, że sequel trylogii „Gwiezdnych Wojen” zostanie zmieniony przez Jona Favreau i Dave’a Filoniego.

Ze słów YouTubera z Overlord DVD, który powołuje się na swoje źródła w Hollywood, wynika, że Dave Filoni rozpoczął pracę nad planem usunięcia trylogii sequeli. Po rozczarowaniu „The Rise of Skywalker” producent chciałby zaoferować w zamian zrestartowaną trylogię sequeli. Choć prace te nie zostały oficjalnie potwierdzone, to prawdopodobne przeróbki dotyczyłoby wszystkich trzech filmów.

Overlord DVD w rozmowie ze swoim informatorem Kamranaem Paszą zdradził, że na czele tego projektu mają stanąć zarówno Jon Favreau, jak i Dave Filoni. Obaj twórcy mają już doświadczenie w świecie „Gwiezdnych Wojen” – pracowali m.in. nad „The Mandalorian”, „The Clone Wars” czy innymi licznymi serialami z uniwersum.

Oczywiście, wszystkie te rewelacje pozostają w sferze spekulacji. Disney i Lucasfilm nie skomentowały oficjalnie tych doniesień. Na chwilę obecną kolejnym filmem z „Gwiezdnych Wojen” jest zapowiedziany na 2023 rok „Rogue Squadron” w reżyserii Patty Jenkins.

Jeżeli plany tworzenia uniwersum „Star Wars” ulegną zmianie, a sequel trylogii zostanie wymazany, to Lucasfilm na pewno oficjalnie przedstawi nowy plan. Do tego czasu możemy być pewni, że przygody Rey, Finna i Poego pozostaną w kanonie „Gwiezdnych Wojen”.