Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Będzie sequel Jokera z Joaquinem Phoenixem?

Reżyser i współautor scenariusza „Jokera” Todd Phillips w jednym z wywiadów zdradził, że nie wyklucza takiej ewentualności – zwłaszcza, że praca z odtwórcą głównej roli była dla niego czymś niesamowitym.

„Joker” jest niezależną produkcją nie wchodzącą w skład DC Extended Universe i budzi ogromne zainteresowanie, a Warner Bros. już wyróżnia ten film na tle innych komiksowych adaptacji. Co więcej, sam film będzie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, oczekiwania są więc wysokie – i jeżeli wszystko pójdzie po myśli wytwórni (tj. realizacja przyniesie zyski) można się podobno spodziewać kolejnych podobnych produkcji.

Todd Phillips stwierdził w rozmowie z Total Film, że mógłby pracować z Phoenixem każdego dnia, nigdy wcześniej nie spotkał kogoś takiego jak on. Jakby Joaquin zgodziłby się uczestniczyć w następnym filmie nie widziałby żadnych przeszkód, aby nakręcić drugą część. No, wiele zależy także od Warner Bros., gdyby zamówiłoby coś nowego z Jokerem – wszedłby w to.

Wypowiedź Phillipsa sugeruje, że „Joker” pozostawia furtkę na pociągnięcie historii dalej. Jednak wcześniej Warner Bros. zapowiadało, że będzie to jednorazowy film, raczej bez szans na kontynuacje. Taka decyzja miała zapobiec zastanawianiu się fanów, dlaczego to nie Książę Błaznów Phoenixa towarzyszy Robertowi Pattinsonowi w „Batmanie” Matta Reevesa. Z drugiej strony, finansowy sukces mógłby być dla włodarzy sygnałem, że takiego właśnie Jokera chcą fani.


Źródło: superherohype.com