Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Belgia: Łowcy Książek w natarciu!

Zainspirowany sukcesem gry Pokemon Go, dyrektor szkoły podstawowej w Belgii opracowała grę on-line dla swoich uczniów, którzy zamiast szukać Pokemonów, szukają książek! Co ciekawe, projekt przyciągnął już tysiące graczy w przeciągu ostatnich tygodni.

W Pokemon Go wykorzystywane są telefony komórkowe oraz namierzany jest sygnał GPS. W tym przypadku wszystko odbywa się przez grupę na Facebooku noszącej nazwę „Chasseurs de livres” („Book hunters”), czyli po prostu „Łowcy Książek”. Gracze wstawiają zdjęcia i wskazówki, gdzie jest schowana książka, a inni starają się ją odnaleźć. Kiedy ktoś już przeczyta książkę, „wypuszcza ją na wolność”:

Tworząc moją bibliotekę zdałam sobie sprawę z tego, że nie mam wystarczająco miejsca na wszystkie moje książki. Grając z moimi dziećmi w Pokemon Go wpadłam na pomysł uwolnienia książek do natury. – mówi Avelina Gregoire.

Mimo że gra powstała zaledwie kilka tygodni temu, to w grupie jest już ponad 40 000 osób. Książki, których się poszukuje są bardzo różnorodne – od powieści dla dzieci, po powieści Stephena Kinga. Umieszczone są w różnych miejscach miasta, a także na jego obrzeżach, ale zawsze są odpowiednio chronione przed zmianami pogodowymi.

Moja córka uważa, że to jak poszukiwanie jajek wielkanocnych, tylko że są to książki. – powiedziała matka jednej z uczennic.

Natomiast sama Gregoire myśli nad tym, żeby w przyszłości pójść o krok dalej i stworzyć aplikację. Idea wspaniała, gralibyście?

Łowcy książek 1

 

Łowcy książek 2

 

Łowcy książek 3

 

Łowcy książek 4

 

 

Łowcy książek 5

Źródło: reuters.com itv.com