Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Ben Affleck kręci dla Disneya!

Ben Affleck na zlecenie Disneya wyreżyseruje film na podstawie książki „Strażniczka”, czyli I tomu serii „Zaginione Miasta” autorstwa Shannon Messenger.

Opis Strażniczki:

Sophie ma pewien sekret – umie czytać myśli innych ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Zawsze jednak uważała, że te zdolności na pewno da się jakoś logicznie wytłumaczyć. Do czasu gdy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i również czyta ludzkie myśli.

Wkrótce Sophia dowiaduje się szokującej prawdy: świat ludzi nie jest jej prawdziwym domem. W mgnieniu oka musi zostawić za sobą wszystko, co do tej pory znała i kochała – w tym swoją rodzinę – i nauczyć się zasad panujących w świecie Zaginionych Miast (a nie wszyscy są tam zachwyceni jej powrotem do „domu”). Musi także dotrzeć do tajemnic tkwiących głęboko w jej pamięci – kim jest naprawdę, dlaczego przez tyle lat ukrywano ją w świecie ludzi i dlaczego jest tak ważna dla swojego nowego starego świata – zanim te informacje wpadną w niepowołane ręce osób, które są gotowe dla nich zabić…

Wydawnictwo IUVI do tej pory wydało trzy tomy w ramach „Zaginionych Miast”: „Strażniczkę”, „Wygnanie” oraz „Nadpłomień”. Wszystkie zyskały przychylność zarówno czytelników, jak i recenzentów. Co ciekawe, Ben Affleck nie tylko wyreżyseruje „Strażniczkę”, ale będzie też współodpowiedzialny za samą produkcję oraz scenariusz filmowej adaptacji „Zaginionych Miast”.