Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Benioff i Weiss zrezygnowali z kręcenia Star Wars

Para Benioff i Weiss miała wyprodukować trylogię osadzoną w świecie „Star Wars”, zaś pierwszy film miał trafić do kin już w 2022 roku. Okazuje się, że twórcy serialu „Gra o tron” zrezygnowali z prac nad obrazami dla Disneya.

Kochamy Gwiezdne Wojny. Kiedy George Lucas je zbudował, zbudował też nas – oświadczyli Benioff i Weiss. Rozmawialiśmy z nim (Lucasem – przyp. red.) o Gwiezdnych Wojnach i z obecnym zespołem, było ekscytująco i chcieliśmy wyrazić wdzięczność za sagę, która wszystko zmieniła. Ale to dużo pracy, czuliśmy, że nie byłoby sprawiedliwe zarówno dla Gwiezdnych Wojen, jak i Netfliksa, gdybyśmy nie spędzili nad każdym z projektów odpowiedniej ilości czasu. Dlatego z przykrością się wycofujemy.

Star Wars

Duet miał napisać i stworzyć pierwszy po „Star Wars: The Rise of Skywalker” film w uniwersum, którego premiera zaplanowana jest na 16 grudnia 2022 roku. A także kolejne tytuły z zapowiedzianej trylogii. Ma ona być czymś zupełnie oddzielnym od tego, co zaprezentowali J.J. Abrams i Rian Johnson – i w ogóle całej tzw. Sagi Skywalkerów.

Prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy skomentowała sytuację słowami: David Benioff i Dan Weiss są niesamowitymi gawędziarzami. Mamy nadzieję, że włączymy ich do projektów w przyszłości, kiedy będą mogli oderwać się od napiętego harmonogramu i skupić się na Star Wars.

Star Wars

W sierpniu Benioff i Weiss podpisali pięcioletnią umowę opiewająca na kwotę 250 mln dolarów z Netflix. Właśnie ta sytuacja sprawiła, że musieli zrezygnować z tworzenia „Gwiezdnych Wojen”, gdyż praca nad nimi albo przyczyniłaby się do obniżenia jakości treści na Netflix i w Star Wars, albo musiałaby opóźnić kreację dla Disneya.

Obecnie fani wyczekują dwóch produkcji – kinowego „The Rise of Skywalker” (20 grudnia) i „The Mandalorian” (12 grudnia), kilkuodcinkową serię przeznaczoną na platformę Disney+. Zapowiedziano także powstanie serialu o Obi-Wanie Kanobim z Ewanem McGregorem oraz kolejnej trylogii, tym razem niezwiązanej z trzema dotychczasowymi.

Star Wars


Źródło: hollywoodreporter.com