Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Benioff i Weiss pracują dla Netfliksa!

Ostatnio wiele się mówiło o przyszłych kontraktach showrunnerów „Gry o tron”. Niedawno głośna była pogłoska o rozmowach Davida Benioffa i Dana Weisa w sprawie dołączenia do ekipy odpowiedzialnej za nową adaptację prozy J.R.R. Tolkiena, ale teraz wiadomo, że twórcy będą kręcić niemal wyłącznie dla Netfliksa.

Oprócz tego, że Benioff i Weis mieli brać udział przy tworzeniu serialowego „Władcy Pierścieni” dla Amazon Prime, mówiło się, że ten duet chcą mieć u siebie Apple, Disney i Netflix. Niemniej okazało się, że to właśnie ostatnia z platform pozyskała ich dla siebie.

Co więcej, nie będzie to chwilowa współpraca, bowiem twórcy podpisali wieloletni kontrakt opiewający podobno na około dwieście milionów dolarów. Do ich zadań będzie opracowywanie produkcji pełnometrażowych i serialowych, więc należy się spodziewać, że wkrótce usłyszymy o realizacjach tych panów dla streamingowego olbrzyma.

Jednak nie oznacza to, że przepadli dla reszty branży, ponieważ mają zająć się także pracami nad nową trylogią „Gwiezdnych Wojen” dla Disneya.


Źródło: variety.com