Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Bestia z X-Men miała mieć spin-off?

Jeszcze przed przejęciem FOX-a przez Disneya i podjęciem decyzji o tym, że „Mroczna Phoenix” zamknie filmową serię „X-Men”, planowano kilka spin-offów (m.in. o Kitty Pryde, X-23 czy Gambicie), a jeden z nich miał skupiać się na losach Bestii (Nicholasa Houlta). Scenariusz obrazu został nawet ukończony.

Kierownik franczyzy X-Men John Ottman w rozmowie z The Hollywood Reporter ujawnił kilka szczegółów na temat anulowanych projektów związanych z kinowymi X-Men. Jeden z asystentów Ottmana, Byron Burton, miał pewnego dnia zaproponować mu pomysł na samodzielną przygodę Hanka McCoya – propozycja była na tyle sensowna, że Burton dostał dwa tygodnie na opracowanie scenariusza.

W momencie, gdy skrypt trafił w ręce Ottmana, cała koncepcja wydawała się aż tak dobra, że kierownik franczyzy rozważał reżyserię tego filmu. Jednak ten spin-off został odrzucony przez Simona Kinberga, który ponoć nie miał nawet czasu na zerknięcie w scenariusz, ponieważ tak mocno zaangażował się w rozwój „Mrocznej Phoenix”. W taki sposób zapewne nigdy nie ujrzymy tego obrazu.

A o czym miała być w ogóle ta historia? „X-Men: Fear the Beast” przenosił Hanka do zagrożonej inuickiej wioski, zaś głównym przeciwnikiem Bestii miał być Mister Sinister, którego wprowadzenie w tym filmie zapoczątkowałoby występowanie w serii w roli wielkiego złego. W obrazie miał pojawić się także Wolverine, telepatycznie wezwany przez Profesora Xaviera na pomoc McCoyowi.

Na szczęście scenariusz nie zaginął – został udostępniony do przeczytania online. A postać Bestii (granej przez Houlta) żegna się z uniwersum wraz z filmem „Mroczna Phoenix”.


Źródło: hollywoodreporter.com