Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Bilety za kilka tysięcy funtów? Oczywiście na Pottera…

Grana w Londynie sztuka „Harry Potter and the Cursed Child” postawiła na nogi wszystkich potteromaniaków na świecie. 175 tysięcy biletów sprzedało się już w ciągu pierwszej doby, a „Daily Mail” już w czerwcu informowała, że wyprzedano już bilety nie tylko na premierę mającą miejsce 30 lipca, ale i na wszystkie przedstawienia… aż do maja następnego roku.

Co jednak mają zrobić ci, którzy nie załapali się na tę pulę? Mogą oczywiście poszukać biletu z drugiej ręki… Problemem nie jest tylko skompletowanie obu części sztuki, ale też cena… opiewająca np. na sześć tysięcy funtów… (w oficjalnej sprzedaży bilety na obie części kosztowały maksymalnie 140 funtów). Kto inny oferował bilety za ponad osiem tysięcy.

Może się okazać, że to jednak nie wystarczy – producenci sztuki oświadczyli, że jeśli uda się udowodnić, że ktoś świadomie kupił odsprzedany bilet, to nie zostanie wpuszczony do teatru. Proceder ten uważają za plagę.

Sztuka będzie wystawiana do grudnia 2017 roku w Palace Theatre w Londynie, ale ponieważ J.K. Rowling oznajmiła, że ma nadzieję, że zobaczy ją jak najwięcej ludzi, to istnieje szansa, że sztuka trafi do kolejnych teatrów na całym świecie.

Źródło: standard.co.uk